O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jdeme volit aneb jak to všechno dopadne?

autor : Luděk Holan , vydáno : 13. 06. 2002

Čekají nás dva perné dny. Dva dny, ve kterých budou voliči rozhodovat, jakým směrem se Česká republika bude ubírat v následujících čtyřech letech. Čeká nás hektické sčítání volebních lístků, nekonečné napětí před vyhlášením prvních odhadů výsledku voleb, zklamané tváře politiků neúspěšných i rozjuchané výrazy politiků úspěšnějších.

Výsledky průzkumů veřejného mínění nás však zatím staví do stejné situace jako doposud, tedy do koaličního vyjednávání dvou nejsilnějších politických uskupení ODS a ČSSD. Jen těžko se dá předpokládat nějaké šokující překvapení například že by se do parlamentu dostala jiná strana než současná ?silná čtverka?. Dle výzkumů je jisté, že vyhrají buď ODS, anebo ČSSD. Závěrečná megalomanská předvolební kampaň dnes vyvrcholí setkáním příznivců ODS na Staroměstském náměstí v Praze. Už včera se o něco podobného pokusila v centru Prahy také Koalice, nicméně hlavním tahounem tohoto mítinku se nestal jejich volební program, nýbrž živý lev a víno s jednohubkami zdarma. To jistě o něčem svědčí, otázkou je, jestli se na dnešní setkání ODS dostaví více příznivců a voličů ODS než fanoušků Lucie Bílé.

Jenomže výzkumy veřejného mínění a realita jsou dvě naprosto rozdílné věci. Jen si vzpomeňte na fatální neúspěch Republikánů a Důchodců za životní jistoty při minulých parlamentních volbách v roce 1998. To byly strany, které by se na základě předvolebních průzkumů do parlamentu dostaly. Bohužel (nebo bohudík?) se tak nestalo a šéfovi důchodců Kremličkovi nezbylo nic jiného než sníst chrousta. Stejně tak by mohl o předvolebních průzkumech vyprávět francouzský prezidentský kandidát Lionel Jospin, vyřazený ze hry o prezidentské křeslo nacionalistou Le Penem.

Výsledky voleb se od průzkumů budou jistě lišit, nečekejme však nic dramatického. Jako tzv. černé koně voleb můžeme označit Stranu zelených a Sdružení nezávislých kandidátů. Tam lze předpokládat jistý procentuální zisk, alespoň takový, aby se tyto strany domohly státního příspěvku, který je určen překročením 1,5procentní hranice. Překročení pětiprocentní hranice pro vstup do Sněmovny by u těchto stran byl opravdovým šokem.

Výzkumy dlouhodobě ukazovaly na jasné vítězství ODS. Dnes, den před zahájením voleb, je vše jinak. ČSSD se na ODS dotáhla a lze reálně mluvit o případném vítězství této strany. To je pro Václava Klause velmi nepříjemné překvapení a proto jeho současná předvolební agitace v jistém ohledu hraničí až s hysterií. Klaus opět mobilizuje národ proti socialistům, snad proto, že tuší, že v případě volebního vítězství ČSSD by se jeho partaj tentokrát již doopravdy stáhla do opozice a žádná opoziční smlouva by se již nekonala. K tomuto tvrzení zavdal svými výroky šéf ČSSD Špidla, který zcela rezolutně prohlásil, že v případě vítězství jeho strany se s ODS v žádném případě (!) žádná toleranční dohoda sepisovat nebude. Nabízí se tedy otázka, nakolik by se byla ČSSD schopna dohodnout na spolupráci s případným dalším vládním partnerem, Koalicí. S komunisty ČSSD spolupracovat nebude, k tomuto se již před lety zavázala na jednom ze svých sjezdů. V této situaci by asi největší roli sehrála osoba předsedy ČSSD Špidly, který má pověst zásadového a velmi pilně pracujícího člověka. Pro ČSSD navíc mluví velmi dobré hospodářské výsledky země, inflace spolu s nezaměstnaností dlouhodobě klesá, HDP naopak velmi čile roste a to i přes hospodářskou recesi států EU. Představitelé Koalice Marvanová a Ruml se navíc proti spolupráci s ČSSD nijak zásadně nevymezují. Body voličů může Špidla získat i svým nedávným prohlášením, že do jeho případné vlády rozhodně nevezme zkompromitované pobočníky premiéra Zemana, tj. například Lachnita, Fencla, Kavana, Březinu či Schlinga. Naopak počítá s nejoblíbenějšími politiky této země - Stanislavem Grossem a Petrou Buzkovou.

Vše je tedy rozehrané do mnoha možných variant, možností je mnoho, ale vše se dozvíme až v sobotu večer, kdy již budou známy poměrně přesné odhady výsledků volebního klání.

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : Vase jmeno6-. -0. 2002, 26: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006