O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jak jsem byl na poště

autor : Michal Pázler , vydáno : 27. 07. 2002

Dnes jsem potřeboval poslat klasický dopis. Protože služeb ČESKÉ POŠTY využívám jen v případech nevyhnutelných, pochopitelně ani nevím, kolik stojí takové poslání dopisu. Tento "zážitek" mě inspiroval k malé úvaze.

Jakožto moderní člověk, pro kterého je INTERNET něco tak samozřejmého a nepostradatelného jako toaletní papír na WC, vyřizuji maximum korespondence e-mailem. A vubec….. když to jde, ani netelefonuji, dá se to vyřídit po ICQ:))

Jak jsem již uvedl, nezbylo mi nic jiného, než se projít po městě, nevěřili byste, jak taková vzdálenost cca 300 m na čerstvém vzduchu může člověka po ránu unavit:)), a navštívil pobočku ČESKÉ POŠTY.

Ze tří okének pro listovní služby bylo otevřeno pouze jedno, u  jednoho mladá slečna rovnala složenky a sem tam zapsala něco do nějakého sešitu a orazítkovala. Budilo to ve mě dojem, že právě nastoupila směnu a teprve se připravuje. Kdyby ovšem mebylo asi 10 hodin dopoledne. Nevím tedy v kolik hodin začínají směny, ale 10 hodin dopoledne se mi příliš nezdá.

Na tom všem by nebylo nic až tak divného, kromě toho, že u toho jednoho fungujícího okénka přede mnou stáli 3 lidé (za mnou přisli další 2) a evidentně neměli na vyřízení pouze jeden dopis. Zmíněná mladá slečna u zavřeného okénka dělala svou práci s láskou, protože se s tím vyloženě mazlila. Nespěchala ani trošičku, vše s láskou a rozvahou, při čemž nezapoměla sledovat, jestli ta fronta u vedlejšího okénka ubývá nebo ne. Její výraz ve tváři dával najevo nespokojenost s vývojem fronty. Samořejmě, že je placená od hodiny, proto dělá svou práci svědomitě, kdo by nedělal za ty peníze? Srovnat takové ústřižky od složenek do úhledného komínku je pochopitelně nesmírně důležita práce, vyžadující maximální svědomitost.

Když jsem postoupil o jedno místo, slečna vstala a odešla, zřejmě na svačinu. Naštěstí paní přede mnou měla sice štus dopisů, ale byla to pošťačka, která předávala psaní, která nemohla doručit, protože adresát nebyl k zastižení. Její operace trvala asi minutu, k mému velmi příjemnému překvapení. Vyřízení mé osoby trvalo maximálně 20 sekund:

Já: "Dobrý den"
Paní u okénka: "Dobrý den"
Já: "Potřebuji poslat tento dopis obyčejně",
podávám dopis do okénka.

Paní u okénka: " 5,40Kč", bere dopis a lepí na něj známku.
Já: Šátrám v kapse a podávám 5,40Kč, "Děkuji, naschledanou"

Tak si tak řikám, proč ona mladá slečna nemohla na 3 minuty přestat rovnat papíry a obsloužit čekající zákazníky a pak zase rovnat papíry. ČESKÁ POŠTA chce zdražovat v zájmu zachování vysoké kvality poskytovaných služeb. Všechno je v lidech a pokud jejich zaměstnanci budou přistupovat k práci tak jak přistupují, nebude to s tou kvalitou tak dobré, jak propagují. Ale proč by se zaměstnanci za těch pár korun namáhali, docela je chápu. Chápu i to zdražování, protože se zvedají vstupy, jako třeba energie. Jenže zdražení bude mít za následek úbytek klientů, protože bez ČESKÉ POŠTY se relativně dobře obejdeme, ale bez elektřiny sotva.

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : Vase jmeno7-. -0. 2002, 28: 1
Take postaHana4-. -0. 2004, 01: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006