O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Cigarety a alkohol, jejich pozitiva a negativa

autor : Zdeněk Hudeček , vydáno : 08. 08. 2002

Cigarety a alkohol. Téma, které se nevyhne snad jedinému člověku žijícímu v dnešní společnosti. Jak hodnotit tyto dvě svým způsobem drogy z odborného hlediska?

Cigarety

Cigareta je složena z tabáku, který obsahuje nikotin. Tabák je nejsnáze předvídatelnou příčinou smrti v dnešní době. Kvůli tabákovým výrobkům zemře deně zhruba 60 lidí na světě.|

Tabák je návykový pro lidský organismus stejně jako marihuana, která je řazená k měkkým drogám. Proč tedy není taky tabák řazený také k měkkým drogám, když víme, že návyková látka je droga?

Odpověď je jasná: Jelikož stát potřebuje nějaký ten výnos a ten má nejvíce z alkoholu a cigaret, tak jej nezařadí do součásti drog, jednoduše by zchudl. Mnozí doktoři a také ministerstvo zdravotnictví (na každé krabičce cigaret) varují, že kouření škodí zdraví.

Každý kuřák jistě pocítil, že cigareta je droga, musí ji mít a nemůže se bez ní obejít. Ve skutečnosti to není pravda, nicméně kuřákova psychika takto reaguje na pokusy přestat s kouřením.

Záporné body kuřáka:
- oblečení kuřáka je cítit
- časté potíže s dýcháním při fyzické aktivitě
- méně síly
- větší nervozita bez cigarety

Poukažme si na dlouhodobé kouření a jeho nebezpečí:

- u těhotných kuřaček samovolné potraty
- je zodpovědné za 90% úmrtnost na infarkt
- nebezpečí k náchylnosti k nemocem

Alkohol

Alkohol je jednoduchá chemická látka, která snadno proniká k různým orgánům v lidském těle a ovlivňuje činnost nervové soustavy organismu.

Známky dlouhodobého pití alkoholu:

Okno (nepamatuje si nic, co dělal pod vlivem alkoholu)
Třes, i když nebyl požit alkohol
Ospalost, hltavé pití

Poškození jater je v České republice podobně jako ve většině evropských zemích nejčastější příčinou chronického poškození jater. Spotřeba alkoholu u nás překračuje úroveň pochutiny, však na jednoho obyvatele připadne ročně více než 150 l piva, 15 l vína a 7 l destilátů. Řadíme se tak mezi země s největší spotřebou alkoholu.

Alkohol může způsobit i smrtelnou otravu. Při pravidelné konzumaci alkohol poškozuje zažívací trakt, tedy žaludek, chuťové buňky, játra, ledviny při detoxikaci a deaminaci látky akoholu, slinivku, srdce a cévy, mozkové buňky apod.

Čerpáno částečně z brožurek OHS Jihlava.

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekNeznámá7-. -0. 2004, 05: 0
Re: ČlánekBlondýna7-. -0. 2004, 05: 0
Re: ČlánekPan František7-. -0. 2004, 05: 0
Re: Článekxxx7-. -0. 2005, 27: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006