O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Co obnášelo být Priscillou Beaulieuovou?

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 29. 05. 2003

Elvisovým náručím prošlo na tisíce milenek, každá byla nádherná a každá ho bezmezně milovala. Po nespočtu žen nám však zůstalo jen jediné jméno. Kdo tedy vlastně byla Priscilla Beaulieu?

Jeho memphiské sídlo potřebovalo oživit. Kromě pravidelný večírků, plných pochybných existencí a alkoholu, tu muselo být něco, co by Elvisovi přineslo rozkoš. Elvis nikdy nevěděl, kterou dívenku dnes bude mít. Zpravidla neměl čas (a díky své obrovské slávě ani nemohl) vyjít na ulici a oslovit nějakou pohlednou dívčinku. Za to jeho pomocníci už měli v malíčku přesný typ ženy, které Elvis neodolá. Nutno podotknout, že to měli zvládnuté opravdu na výbornou, když přivedli Priscillu. A tak Elvis jen pískl a za moment už měl ?v posteli? díky svým kumpánům nejkrásnější holku široko daleko.

Někdy kolem srpna 1959 přivezl Currie Grant, pomocník Elvise, do jeho domu krásnou modrookou brunetu. Co na tom záleželo, že jí bylo sotva čtrnáct (a jemu 24). Byla přece přesně Elvisův typ.

Priscilla byla v tu dobu nešťastná. Byla svými rodiči donucena bydlet ve Wiesbadenu v Německu, v srdci však měla jedinou zemi, steskem umírala po Americe. V nedalekém Bad Neuheimu se užíral steskem po Americe někdo jiný, který zde musel povinně absolvovat základní vojenskou službu, Elvis Presley. Ten zde měl pronajatý prostorný dům a v něm každý večer pořádal bujaré večírky. Na jeden z nich mu Grant přivezl Priscillu. Stala se jakousi ?přítelkyní?, ženou pro všechno. Byla mu oporou, ozdobou na večírcích, potěšením, matkou i ošetřovatelkou.. Elvis vyžadoval naprostou poslušnost a v tom Priscilla předčila všechna očekávání. V momentě, kdy jel Elvis oživovat svou slávu zpět do Ameriky, na něj poslušně dva roky čekala ve Wiesbadenu, přihlížejíc novinovým titulkům o jeho milenkách a aférách za mořem. Za dva roky se konečně ozval a Priscilla přemluvila rodiče a odletěla za ním do Gracelandu. O rok později už to však Elvisovi nestačilo a po mladičké Priscille požadoval, aby zůstala napořád. V tu dobu také opustila svojí rodinu v Německu a snažila se hrát roli Elvisovy oblíbené panenky. Jediná podmínka jejích rodičů, když se nastálo stěhovala do Gracelandu, byla, že musí dodělat maturitu. A tak prvních pět let, kdy žila s Elvisem, musela ještě navštěvovat střední školu. To pro ni musela být obrovská zátěž, ale kvůli Elvisovi nedala najevo ani špetku únavy. Zpravidla chodila s Elvisem na jeho bujaré večírky, které se táhly až do rána. Ráno se jen převlékla a šla do školy, když přišla, stihla něco úkolů a pomalu se z nočních radovánek probudil Elvis. V tu chvilku šla škola stranou a na scénu přicházela opět role milenky, ošetřovatelky. A za nějakou chvilku zase další mejdan a další neprospaná noc. Priscilla fungovala beze spánku.

Na druhou stranu si ji Elvis také hýčkal. Sice ne tím, co by potřebovala nejvíc, ale hýčkal. Měla tolik oblečků a hadříků, že by si mohla otevřít butik, měla několik aut, koní a sluhů. Žila v obrovském přepychu, i když to jediné, co ji scházelo, byla Elvisova láska a věrnost. Tu Elvis sice pevně vyžadoval od ní, ale on ji nedodržoval ani v nejmenším. Při jeho natáčení a koncertování měl nespočet milenek a i přesto, že to Priscilla věděla, nebyla schopna mu to vyčíst, jelikož věděla, že touto cestou ho ztratí.

1. května 1967 se život všech fanynek Elvise Presleyho zbořil. Elvis a Priscilla se v Las Vegas vzali. Sama Priscilla tvrdí, že i přesto, že s Elvisem strávila osm let v jedné posteli vášnivým líbáním a mazlením, Elvis se s ní odmítal milovat. Jeho odůvodnění bylo lehké. Chtěl s Priscillou prožít něco jiného, něco čistého a krásného, ne to, co může mít každý den s jinou. Priscillu si šetřil na něco posvátného. A z tohohle ?něčeho posvátného? se narodila 9 měsíců po svatbě jejich dcerka Lisa Marie. Elvis přijal s radostí fakt, že je otcem, ale jeho vztah k Priscille se zásadně změnil. Už to nebyla jeho panenka, ale matka jeho dcery.

Ani kvůli malé dcerce ale nepřestal pořádat večírky, koncertovat a střídat milenky. Priscille se zbořil svět. Doteď byla ještě schopna Elvisovo tempo ustát, ale jak to mohla stihnout s malým dítětem v náručí? Už nemohla nespat, brát drogy a pít alkohol na večírcích. Už nemohla. I přesto, jak Elvise milovala, se s ním po šesti letech rozvedla a zůstala sama s Lisou Marií.

Když se Elvis dozvěděl, co Priscilla zamýšlí, vyhrožoval jí, prosil jí, žadonil, jen ať se k němu vrátí. Ani jeho prosby mu však nebyly nic platné. Priscilla konečně začala být sama sebou. S Elvisem to šlo od té doby z kopce. Ani nové paní domu mu nikdy nenahradily milovanou ženu. Ztráta Priscilly, únava z neustálých večírků a koncertů a závislost na drogách si 16. 8. 1977 vybrala svoji daň, umírá v pouhých 42 letech.

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : Michaela Mazancová6-. -0. 2003, 14: 1
Re : Sandra Filpczykova6-. -0. 2003, 07: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006