O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Novodobí emigranti

autor : Romana Hejlová , vydáno : 02. 06. 2003

Nemáš práci? Emigruj! Nové heslo razí mladí nadprůměrně vzdělaní západoevropané, kteří opouštějí rodnou zemi a prchají za sluncem, pohodou a volným prostorem.

Zatímco v Česku má emigrace pro mnohé nádech vystěhování ze země vynuceného schizofrenní politickou situací, v západní Evropě se díky dramatizující se ekonomické situaci stává pro práceschopné obyvatele stále populárnějším řešením. Nejnovější údaje nizozemského statistického úřadu (Centraal Bureau voor de Statistiek) ukazují na neobyčejně vysokou vlnu emigrace. Jenom během uplynulého roku odešlo ze země přes třicet tisíc Holanďanů, což je nejvyšší číslo od roku 1960. Kdo jsou tito noví emigranti a proč chtějí pryč?

Když po teroristických útocích na Světové obchodní centrum a Pentagon postihla vlna propouštění i Bena, třicetiletého konzultanta v Nizozemsku operující telekomunikační firmy, vzpomněl si na svůj dávný sen. Neváhal ani chvilku a spolu s partnerkou Christinou, která jako pedagožka již několik měsíců marně hledala práci, zasedli k Internetu, aby vyhledali webovou stránku novozélandského imigračního úřadu. Pochopili, že mají jedinečnou příležitost sen splnit a rozhodli se jednat. Prodejem bytu v centru Amsterodamu získali finanční prostředky pro zakoupení letenek a překlenutí prvního období v emigraci, rozloučili se s rodiči a nastoupili do letadla. Začalo tak dobrodružství, ke kterému by se možná před pěti lety neodhodlali a které podle jejich vlastních slov od základu změnilo jejich život.

Zlatá klec trhu práce v západní Evropě rezaví, není tu k hnutí, dálnice jsou přecpané, podzim je deštivý a zima k nesnesení?. Holanďany láká pustina Austrálie, populárními destinacemi jsou Nový Zéland, Kanada a Jihoafrická republika, z evropských zemí Norsko.

Stejně jako Ben a Christine na Novém Zélandu, emigranti v Kanadě nebo v Austrálii brzy zjistí, že fyzický prostor napomáhá pocitu duševní pohody a dává jim nesmírný pocit svobody. Psychologové uvádějí, že lidé, kteří na sebe nejsou namačkaní, jsou často vůči sobě přátelštější. Se svým sto kilometrů vzdáleným ?sousedem? udržují lepší kontakt, než měli kdy s člověkem, který s nimi bydlel ve stejném domě.

Země jako Norsko nové vlně emigrace napomáhají, protože aktivně hledají lidi do některých řídce obydlených oblastí. Ukazuje se, že vysokoškoláci se často a rádi rekvalifikují: pokud jim praktické povolání umožní život v neposkvrněné přírodě a nebudou muset půl dne trávit v zácpě na dálnici, budou místo prodávání mobilních telefonů ochotně stavět domy nebo péct chleba. V Austrálii je v posledních letech imigrační procedura delší a nároky na přistěhovalce vyšší. Díky oblíbenosti země klokanů se zde smí usadit jen čtyřicet procent vážných kandidátů na povolení k pobytu. Počet zájemců stále stoupá…

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : Anonym1-. -1. 2003, 14: 2
Re : Romana Hejlova1-. -1. 2003, 14: 1
Re : Medvěd1-. -1. 2003, 13: 1
Re : David1-. -1. 2003, 12: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006