O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Znamení zvěrokruhu - část první

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 02. 07. 2003

Někdy dávno se v životě ustálilo 12 znamení zvěrokruhu. Každé má svoji charakteristiku a každé je něčím zvláštní. Opravdu si myslíte, že všechny vlastnosti máte po rodičích..? Zde si můžete přečíst prvních 6 charakteristik, které od rodičů zajisté nejsou.

VODNÁŘ (21.01.-19.02.)

Asi nejlepší přátele byste mohli najít ve Vodnářích. Jejich příjemné chování, snaha s každým vyjít za dobře a ochotnost pomáhat je mezi jejich okolím velmi dobře ceněna. Jsou oblíbeni, i když společenské akce a sešlosti příliš nevyhledávají. Jsou věrní, skromní, trpěliví a čestní. Slabou stránkou Vodnářů je jejich nadšenost. Zpravidla se vždy postaví za věc, která je absolutně nerealizovatelná, bohužel ale ne v očích Vodnáře. Jediné, co vidí před očima je jejich cíl a na ostatní nedbají. Přátelé, kteří nechtějí jejich věc přímo razantně podporovat a nebo si dovolí utrousit o ní nějakou hanlivou poznámku, jsou zpravidla odepsáni. Běda ale, když opravdu poznají, že jejich myšlenka je neuskutečnitelná. Potom je dokáže vytáhnout z hluboké deprese jen další spásná, pro ostatní opět nerealizovatelná, myšlenka.

RYBY (20.02.-20.03.)

Ryby bývají velmi bázlivé, neklidné a nerozhodné. Právě proto nebývají moc šťastni, protože se brání přijmout jakékoli rozhodnutí. Díky jejich labilitě se dají snadno zatáhnout mezi pochybné existence, i přesto, že jsou v jádru čestní a dobří, snadno je okolí přinutí dělat věci, které se stávají v pozdější době příčinnou jejich neštěstí. Ve své velké nejistotě hledají často oporu v náboženství nebo mystice. Jsou roztržití a nepořádný. Hned po tom, co naleznou dlouho hledanou věc ji v zápětí opět ztratí. Jsou pohodlní a v jejich vlastním zájmu je občas je k něčemu donutit. Jsou přecitlivělí a každá maličkost je dokáže dohnat k pravým slzám. Velká část Ryb jsou romantici.

BERAN (21.3.-20.04.)

Berani jsou velmi odvážní, energičtí a optimističtí lidé. Mají vždy plno dobré nálady. Nesmí se na ně příliš naléhat, milují svobodu a jsou nepoučitelní. Jejich oblíbenou vlastností je kritizovat druhé a jejich silnou stránkou je umět vytočit každého, koho si zamanou. Sebekritiku nepřijímají. Za každou cenu musí všem ukázat, že jsou nejlepší a musí proto dosáhnout nejlepšího výkonu a proto často přehánějí a vedou věci až do extrémů. Stejně jako beran, jsou tvrdohlaví a proto bez rozmyslu začínají každou novou věc a do všeho se hrnou po hlavě. To má bohužel většinou své následky, jelikož neumí věci dotahovat do konce. Hodí se pro roli vůdců a nesou známky panovačnosti. Mají tendenci provokovat a vyvolávat spory.

BÝK (21.04.-20.05)

Býci stojí většinou nohama pevně na zemi. Sny a fantazírování jim je cizí a tak si život zkrášlují uměním, kterému se často věnují i profesionálně. Nechtějí ani slyšet o něčem novém, raději mají staré, osvědčené věci. Býci ani netouží poznávat nové lidi a i u svých nejvěrnějších přátel si zachovávají určitý odstup. I když se zamilují, stále je u nich malá rezerva, nikdy neprožívají žádný cit naplno. Jen stěží je lze přesvědčit o jiném názoru, než mají oni. Pokud Býka naštvete, stojí to za to. I když je to znamení velmi klidné, rezervované, trpělivé a obětavé, jakmile přeteče jeho pohár trpělivosti, změní se v chrlící sopku a vzteky nevidí. Jsou pohodlní a majetkuchtiví.

BLÍŽENEC (21.05.-21.06.)

Blíženci jsou nejnevypočitatelnějším znamením zvěrokruhu. Je-li některé znamení plné rozporu, jsou to právě oni. Někdy se vám může zdát Blíženec jako člověk, jehož laskavost a pomoc nezná mezí. Ale druhý den vám prosbu o pomoc chladně zamítne s čistým vědomím. Pokud dostane Blíženec práci, vrhne se do ní se vší odevzdaností (někdy až fanatičností), ale vzápětí ji nechá být. Jen stěží se v něm dá vyznat. Z jeho dobrých stránek je důležité vyzdvihnout jeho umělecký talent. Blíženci mají většinou tolik nadání, že nevědí, které si mají vybrat, což možná vyplývá z jejich schopnosti se velmi snadno učit a z jejich bystrého rozumu. Jsou přitahováni tajemnými věcmi a jsou velmi zvědaví.

RAK (22.06.-22.07.)

Raci jsou nejstydlivější znamení celého zvěrokruhu. Kvůli jejich obrovské ostýchavosti to mají v životě velice těžké. Často díky ní promarní životní šance. Každá, i sebenormálnější věc, je uvádí do rozpaků. Velmi touží být pod něčími ochrannými křídli. Ve společnosti mají neustále pocit, že je někdo pozoruje a dělá si z nich legraci a při každém špitnutí jsou jak na trní. I přesto, že rádi cestují, nikoho nemilují víc, než svojí rodinu a svůj domov. Při jejich cestách dokáží neutratit ani korunu a přitom nezávidět lidem, kteří vydělávají miliony. Chtějí být respektováni a urazíte je, pokud tak neděláte. Bohužel, někdy jsou přehlíženi, protože sami nemají sílu se na výslunní protlačit. Jsou spíše zdrženlivé a náladové povahy. Nemají rádi nápaditost.

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : Libor Kyncl7-. -0. 2003, 14: 2
Re : Michaela Mazancová7-. -0. 2003, 09: 2
Re : Marek Soldát7-. -0. 2003, 06: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006