O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Znamení zvěrokruhu - část druhá

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 09. 07. 2003

Tady před vás předkládám dalších 6 měsíčních vládců společně s jejich charakteristikami a doufám, že budou stejně hojně zastoupeny jako znamení v první části.

LEV (23.07.-23.08.)

Stejně jako sám lev, jsou i lidé narození v jeho znamení přímo královští lidé. Vznešení a ušlechtilí, rození vládci. Jsou plni radosti a veselí. Všude, kde se objeví Lev, je vždy dost dobré nálady. Dobrou náladu však nedělají jeho vtípky a anekdoty, ale pouhá jeho přítomnost, která dokáže prozářit každou akci. Jeho stinnou stránku je nadmíra pýchy a naivita, která často bývá hlavní příčinnou jejich častého zklamání. ?Bít se jako lev? zde nabývá toho správného významu, jelikož jsou vždy ochotni bojovat za každou správnou věc. Neznají žádný pocit méněcennosti nebo úzkosti. Často nedokáží odhadnout pravý charakter u lidí a díky tomu často trpí. Mají potřebu pomáhat druhým i na úkor sebe samého.

PANNA (24.08.-23.09.)

S lidmi v tomto znamení je nejobtížnější vyjít. Velmi rádi kritizují a poučují o tom, co by kdo měl jak dělat. Je pro ně proto příznačně střídání partnerů, spolupracovníků a přátel. Jak už vypovídá název, zrozenci Panny muži jsou velmi zženštilí a ženy pak překypují výraznou ženskostí. I když jsou naprosto zdraví, mají tendenci si namlouvat, že jsou nemocní a proto snad někdy působí zvadle. I přes jejich neustále kritizování rádi pomáhají druhým.Mají se velmi rádi a mají sklony k egoismu, snadno se dají zviklat. Velmi si váží peněz a umí s nimi také dobře hospodařit. Jejich představa o životě není příliš náročná, ale požadují, aby jejich věci byly kvalitní. Jsou chytří a zruční.

VÁHY (24.09.-23.10.)

Nevíce nejistí lidé se zpravidla rodí ve znamení Vah. Navenek působí velice klidně, vyrovnaně a nekonfliktně. Ale opak je pravdou. Vevnitř jsou Váhy plné rozporu, neklidu a nejistoty. Jsou velmi snadno ovlivnitelné, ale sama sebe považují za neovlivnitelné a pevné, protože vždy jednají se svým svědomím. Jsou to otevření, čestní a mírumilovní lidé. Nesnášejí spory a hádky a nutnost rychle se rozhodnout. V této situaci jsou absolutně bezradní a udělají vše proto, aby se role rozhodujícího zbavili. Mají velký cit pro vše krásné. Práce, kterou svěříte vahám, bude odvedena velmi precizně. Nedají se snadno rozčílit. Rozčílit je může jen ostře vedený útok proti jejich osobě, který tito zdánlivě mírumilovní lidé dokáží odrazit víc než energicky.

ŠTÍR (24.10.-22.11.)

Štíři patří mezi nejzvědavější znamení zvěrokruhu. Jejich zvědavost ale v hodně případech překračuje meze. Jsou popoháněni touhou poznat všechny tajemství, byť i v soukromí jiných lidí. Nejvíce touží po chvále, uznání a respektu. Není-li jim to dopřáno, chovají se jako malé děti. Nechválíte-li Štíra, nikdy se nestanete jeho přítelem. I tito lidé jsou rozporuplní. Když od nich očekáváte pomoc, dostane se vám chladného odmítnutí, naopak když nechcete nic, je ochoten Štír za vás snad i položit život. Pokud si Štíra znepřátelíte, nenajdete nikde zarytějšího a pomstychtivějšího nepřítele. Jsou velmi originální a mají zvláštní (někdy geniální) názory. Mají jasné pronikavé myšlení. Často jsou hašteřiví a tvrdohlaví.

STŘELEC (23.11.-21.12.)

Střelec je nejupřímnější znamení celého zvěrokruhu. Lidé ve znamení Střelce procházejí životem jako by se nechumelilo, bez zábran a sebemenší ostýchavosti. Jejich upřímnost je někdy na obtíž, protože jsou tak otevření, že řeknou do očí jakýkoliv názor. Ale pokud si na tuto vlastnost zvyknete, najdete přítele na život a na smrt. Mají silně vyvinutou potřebu svobody, a nic není horší než střelec, dávající najevo svou svázanost. Dělá jim neobyčejné potěšení rozdávat a obdarovávat ostatní lidi, i přesto, že sami už skoro nemají co jíst. Snaží se brát život z té veselejší stránky, proto se nevyhnou někdy dojmu povrchnosti a povahy á la Baron Prášil, ale i to jim nikdo nemá za zlé. Jakmile se jim něco nelíbí, musejí to dát najevo. Jsou velcí hazardéři.

KOZOROH (22.12.-20.01.)

Získá-li si někdo plně vaši důvěru, bude to právě Kozoroh. Jeho mlčenlivost je neoblomná a na sto procent se na něj můžete spolehnout v každé situaci. Na druhé straně vám Kozoroh bude věřit jen stěží. Je maximálně nedůvěřivý a podezíravý, velmi uzavřený. Pokud se vám ale jeho důvěra přesto povede získat a Kozoroh vám začne věřit, zklamáním ho ztratíte navždy. Umí odpustit, ale neumí zapomenout. Má respekt k práci a také se ji vždy snaží splnit do nejmenších detailů. Má velmi vyvinutý smysl pro povinnost. Je spíše klidnější povahy, ale pokud ho rozčílíte, jen stěží se opět uklidní. Kozorohové jsou někdy pokládány až za podivíny, protože milují samotu.

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekHugo8-. -0. 2004, 30: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006