O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kam ten svět spěje?

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 28. 07. 2003

Dnešní svět ovládá televize, mobil a samozřejmě počítač. Nedomlouváme si rande přes romantické dopisy a poslíčky, pošleme SMS-ku a do černozelených 160 znaků bez háčků a čárek nacpeme všechny naše city. Nemáme odvahu najít si přítele (-kyni), jednoduše sedneme k počítači a pomocí internetu a chatovacích místností si rychle najdeme osobu, která je nám nejsympatičtější.

Chceme-li vědět, jaký že to má děj nejznámější tragedie od Shakespeara, zajdeme si za 30Kč do videopůjčovny. Domáhá-li se naše děťátko vehementně pohádky, zapneme mu televizi.. Zásadně se necestuje, po večerech se stačí kouknout na několik dokumentárních filmů a nikam nemusíme. Místo domácích mazlíčků se nám doma povalují Tamagochi. A že někteří dělají něco pro sebe? Že sportují? Bodejť by nesportovali, za dnešní milionové platy fotbalistů a hokejistů.

Ale kam to vede?

Budou naše děti šťastné, nebudou-li znát jediný verš ze Shakespeara, ale budou-li dokonale vědět, jak ho bezvadně hrál Leonardo DiCaprio? Bude jim bušit srdce napětím a strachem, když budou bez jakéhokoli citu na mobilu mačkat MILUJU TE?

Co budou oni vyprávět dětem, když jediná pohádka, kterou jim dáte, budou Teletubbies a Pokémoni? Jakou mají motivaci sportovat kromě šestimístných odměn a bytu na Bahamách? S kým se budou prohánět po loukách? S Tamagochim?

Kdybychom tolik času, co denně věnujeme jen televizi, věnovali našim ratolestem, nedalo by nám to oběma daleko víc, než sledování zábavného (podřadného) pořadu?

Technika v nás utlumuje jak lásku, tak city. A jelikož jsou již dostatečně utlumeny, nevidíme to. Nezajímá nás to. My nechceme, aby nás to zajímalo.

Je až neuvěřitelné, kolik času věnujeme jen televizi. Ženy ji sledují průměrně až 239 minut denně. Ale neměly by právě ony být nejvíce s dětmi..?

Za nimi se nejvíce věnují televizi diváci starší 15 let - 225 minut. Místo toho by přece mohli jít ven, sportovat, přečíst si pěknou knihu. Dále jsou muži, ti jsou zaneprázdněni televizí průměrně "jen" 209 minut denně. A místo toho by mohli svoji rodinu klidně vzít na výlet. A samozřejmě naše milá děťátka si ničí očíčka 135 minut.

A to je jen televize…

Dnes má TV 3 732 000 domácností a počet evidovaných TV přijímačů je 3 304 498.

Ale kam to vede? Kam vede toto, jak říká můj dědeček, vyplachování mozků? Jsme si opravdu jisti, že je to to, co chceme pro naše děti?

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : Michaela Mazancová1-. -1. 2003, 02: 0
Re : Honza1-. -1. 2003, 01: 1
Re : MaBeL0-. -1. 2003, 12: 2
Re : PIPboy8-. -0. 2003, 15: 0
Re : PIPboy8-. -0. 2003, 15: 0
Re : Michaela Mazancová8-. -0. 2003, 09: 0
Re : Ritchie8-. -0. 2003, 08: 1
Re : Michaela Mazancová8-. -0. 2003, 08: 1
Re : Ritchie8-. -0. 2003, 07: 1
Re : Michaela Mazancová8-. -0. 2003, 07: 1
Re : Ritchie8-. -0. 2003, 06: 2
Re : Michaela Mazancová7-. -0. 2003, 28: 2
Re : Marek Soldát7-. -0. 2003, 28: 1
hahato je fuk ne...6-. -0. 2005, 26: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006