O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Osvěžující lehce alkoholický nápoj

autor : Richard Chudoba , vydáno : 11. 08. 2003

Při tropických vedrech, která u nás panují, snad přijde vhod recept na osvěžující lehce alkoholický nápoj.

Nápoj připravujeme přímo ve velkém tumbleru (0,33 l). 2?3 cl rumu smícháme s 1,5 cl citrónové šťávy a 1 cl cukrového sirupu. Dokonale promícháme a přidáme několik kostek ledu. Dolijeme chlazenou sodou a ozdobíme plátkem citrónu a třešničkou.

Tento nápoj patří do kategorie collinsů. Jejich znakem je, že se připravují ve velkém tumbleru a kromě lihoviny obsahují ještě citrónovou šťávu a cukrový sirup. Po promíchání se k základu přidá led a přilije soda.

K přípravě používáme vždy ty nejlepší suroviny. Citrónovou šťávu vymačkáme z vychlazených citrónu, nepoužíváme koupenou citronádu. Cukrový sirup získáme rozpuštěním co největšího množství cukru v teplé vodě. Po vychladnutí přelijeme sirup do zásobní láhve přes plátno, abychom ho zbavili nerozpuštěných krystalků.

Jak jsem později zjistil, podobný, ale silnější nápoj se jmenuje Pedro Collins. Nic vám nebrání experimentovat se složením nápoje. Poměr surovin volte podle chuti. Můžete zkusit do nápoje přidat Curacao, ale pak ho nezdobte třešničkou.

Dobrou chuť a zahnanou žízeň! Nezapomeňte, že ač nápoj neobsahuje mnoho alkoholu, dokáže při současných vedrech už třetí drink řádně zamotat hlavu. :-*)

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : Michaela Mazancová8-. -0. 2003, 11: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006