O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Co vyprávěla dlažební kostka

autor : Michal Macháček , vydáno : 05. 09. 2003

Šel jsem vám jednou takhle po ulici a vidím na kraji chodníku malou ,opuštěnou , dlažební kostku a jako obvykle nemám zrovna nejlepší den a ze zlosti do ní kopnu ,až letí dobrých deset metrů vzduchem.Po jejím dopadu ,který byl slyšet až na konec liduprázdné ulice ,se ozval hrubý hlas ,který nadával a brumlal si něco pro sebe. Zastavil jsem se a ohlížel se kolem sebe ale nikde nikdo ,tak jsem se nejistým krokem vydal dál a naslouchal šumu ulice ,kterým se linuly nadávky a nářky.Hlas zesiloval ,když jsem se přibližoval k dlažební kostce a ve chvíli kdy jsem kolem ní procházel jsem se nenápadně podíval zda by to nemohla být ona.

Byla to ona! Byl to šok vidět mluvící dlažební kostku ,která mi nadávala a naříkala jak jí bolí záda od toho že jsem jí nakopl.Pomalu jsem k ní přistoupil a ona se na mě podívala a spustila svůj proslov.Po jeho vyslyšení jsem se odhodlal vyjádřit jí omluvu a tak jsme se zanedlouho octli u nás doma.

Zeptal jsem se ,jak se ocitla tam v ulici a ona začala vyprávět svůj příběh. ,,Popravdě pocházím z Václavského náměstí ,kde se nejednou konala demonstrace a jak už to bývá zvykem lítaly dlažební kostky a já lítala taky.Poprvé když tam byla demonstrace tak si mně ani nevšimli ,ale při těch dalších jsem se proletěla několikrát a vyrazila jsem si zub ,narazila záda o štít pánů policajtů.Potom jsem sem tam někomu rozbila hlavu a pak se na mě usmálo štěstí.Někdo mě vymrštil do vzduchu ,ale ten někdo neměl moc dobrou mušku ,protože jsem letěla někam pryč.Dopad sice bolel víc než obvykle ,ale zato jsem byla pryč z centra potyček.Zanedlouho mě lidi dokopali do ulice Lazarská ,kde mnou nějaký zlý kluk hodil po tramvaji a náhodou jsem se zasekla na střeše a dojela až k Botanické zahradě ,kde jsem se nevhodně hnula a už jsem ležela na silnici.Po čase ,když jsem tam tak pěkně překážela autům ,tak vystoupil jeden pán ,který mě odkopl ke kraji vozovky.Avšak jsem se tam moc dlouho neohřála a z Botanické zahrady uprchnul papoušek ,který měl nadpřirozenou sílu a nic vhodnějšího k posilování na silnici neleželo ,tak si vzal mě a odletěl semnou někam na střechu baráku kde se později ubytoval.Bohužel mě dal na kraj jeho okna.A jak jsem se tak dívala dolů tak se mi zamotala hlava a nevědomky jsem se spustila volným pádem dolů.To vám byl zážitek ale měla jsem na nohou přivázaný pevný provaz a tak jsem byla zachráněna před rozdrcením na mini kostičky.Visela jsem tam vcelku dlouhou dobu ,než si pan papoušek ráčil přiletět a vytáhnout mě.Bylo mi dobře ,až na občasné hmatání na mě spocenýma prackama při tzv. posilování.Ale netrvalo dlouho a na papouška někdo napráskal ,že se ukrývá na střeše státního domu číslo 5 v Trojanově ulici.A tak si pro něho přijeli a odvezli si ho.A já osamocená jsem se šla podívat ,jak ho odvážejí a zapomněla jsem na svou závrať.A co se nestalo zamotala se mi hlava a já padala řekla jsem si ,že se nemám čeho bát ,že jsem přivázaná.Byla jsem ,ale lano bylo prohnilé a tak se pomalu rozpadalo a já se jen modlila ať to přežiju.Potom jsem spadla.A bůh mě asi vyslyšel ,protože dopad jsem ani necítila a naživu jsem ,jak ostatně vidíš sám.A dnes jsem potkala tebe ,nezbedu co mě pořádně ,ale pořádně nakopl.?

Toho teda naše malá ,opuštěná ,dlažební kostka zažila na jeden život až dost.Další den jsem šel a zavedl jsem jí mezi své kamarády.Bohužel jí mezi sebe moc rádi nebrali a já i ona jsme usoudili ,že tam to nebude nejlepší místo.Takhle jsme obešli asi pět rozkopaných náměstí ,až na posledním Karlově náměstí našla dobré kamarády a pro její štěstí i svou bývalou rodinu.Tak jsem jí tam pěkně položil ,rozloučil se a nechal jí se svými přáteli a její rodinou.Avšak jí každý den chodím navštěvovat a hlídat ,aby jí někdo zase neodkopl nebo neodnesl.Prostě proto ,aby bylo vše jak má být.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006