O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jak se (ne)nechat okrást? Aneb osobní zkušenost přidává opatrnosti

autor : Ivana Benešová , vydáno : 27. 10. 2003

Mobil, peněženka a klíče, to jsou tři základní věci, bez kterých se člověk dnes už neobejde. Ženám je vyčítáno, že všechny tyto věci včetně dokladů a šminek nosí v kabelce. Podle mužského pohlaví by si to měly nastrkat do kapes nebo vůbec netahat sebou. Někdo řekne: "Já mobil nepotřebuju, nebudu z něj volat, nechám si ho doma". Ale jde to? Určitě. Devadesátkrát to půjde bez mobilu, ale po jednadevadesáté se vám něco stane a vy budete potřebovat zavolat pomoc.

Já s sebou nosím všechno, pokud jdu do školy nebo někam jinam. Na diskotéce je to však něco jiného. Moji rodiče dodržují takový trend, volají mi, kde jsem, co dělám a kdy přijdu domů. Mně osobně to nevadí, jsem ráda, že si na mě někdo vzpomene, důležitější je však zapřemýšlet, zda to nejde vymyslet trochu jinak…

Včera večer jsme si vyrazili na diskotéku. Tanec, hudba, zábava, dobrá nálada. Přisedla jsem si ke stolu se čtyřmi holkami, na lavici položila bundu, svetr a pod to kabelku. Celou dobu tancuju a koukám po svých věcech. Průběžně se k nim vracím, kontroluji kabelku a její obsah. Když už mě tancovat nebavilo, sedla jsem si na lavici, kabelka ležela pod oblečením vedle mě. Přišel kámoš, otočila jsem se k němu, byl rád, že jsme se potkali, prý to byla náhoda. Říkam: "Počkej chvilku, mrknu se, jestli mi nevolal táta", sáhnu po kabelce a ona tam už není.

Tak to je příkladná modelová situace, která se bohužel stala dnes mně. Ve čtyři hodiny ráno jsem nahlašovala krádež občanského průkazu, v osm hodin mi operátor blokoval Oskara. Víte, můj tatík naštěstí nezaplatil účet za minulé období, tudíž telefon byl již v době krádeže zablokovaný, tomu se říká štěstí. V devět už jsem seděla na policii a sepisovala protokol. Dalším takovým štěstím bylo i to, že klíče jsem měla v bundě, kterou mi naštěstí nevzali a peněženku doma. Samozřejmě jsme se ihned pustili s kamarádem do pátrání a vyslýchání, ale už to nebylo nic platné. Když nemáte důkazy, nemáte nic.

Trošku mě mrzí, že člověk důvěřuje lidem a oni ho zklamou. Takovéto drobné krádeže jsou již dnes u nás na denním pořádku. Zloději vyndají SIMku, mobil prodají do bazaru, peníze propijou, doklady zahodí nebo padělají. Nebýt mých dvou opravdových přátel, asi bych tu dnešní "ranní situaci" nezvládla. Taky se říká, že kdo lže, ten krade. Odborníci radí lidem, aby se chovali sebevědomě, protože zloději si hledají nejsnazší kořist. Pokud uvidíte podezřelého člověka, otočte se k němu a dívejte se mu do očí, podle toho poznáte, zda má nějaké vedlejší úmysly, nebo se vám to jen zdálo.

Nic nenechávejte náhodě. Je pravda, že občanský průkaz je vám, pokud nejdete vyřizovat formality, opravdu v praxi skoro na nic. Ale už se mi také v jednom nejmenovaném městě stalo, že mi nenalili, dokud jsem ho neukázala.

Člověk by měl tyto své nejnutnější věcičky nosit pořád u sebe. Ale jak? Když kabelku máte na rameni, někdo vám ji strhne, pokud si věci dáte do kapsy, někdo vám je z ní vytáhne a také nemáte nic. Lehce se to řekne, ale samotná realizace je opravdu těžká.

Pokud člověk vlastní nějakou věc, musí se o ni pořád starat a hlídat jako "oko v hlavě". Je špatné vědět, že kdykoliv a kdekoliv můžete přijít o to nejdůležitější. Rozhodně je lepší zachovat si morální hodnoty a zůstat poctivým člověkem, než si tuto "živnost" vzít za své povolání. Záleží na každém z nás, jak se k téhle situaci postaví, já vám tedy přeji, abyste nedopadli hůř než já :-).

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : 0-. -1. 2003, 28: 1
pet2-. -1. 2003, 27: 0
***Markéta2-. -0. 2004, 08: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006