O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Proč se proděkan PF UK neoběsil na kandelábru?

autor : Martina Bittnerová , vydáno : 10. 11. 2003

Rektorovi Univerzity Karlovy Ivanu Wilhelmovi rozhodně nechybí sebevědomí a jeho výrok: "Ještě se nám nestalo, že by některý z uchazečů uspěl u soudu se žalobou proti UK," by se mohl tesat zlatým písmem. Je škoda, že po aféře chyby v přijímacích testech na práva UK se nenašel mezi uchazeči nikdo odvážný, kdo by si řekl, že na škole nedodržující základní pravidla "hry" nemá zájem studovat. V tom okamžiku by totiž nebyl svázaný dalšími pokusy se na danou fakultu dostat a tím se stát průkopníkem, který navzdory slovům pana rektora, u soudu uspěje.

A myslím si, že pro vytvoření zdravého prostředí, tedy opaku současného stavu, kdy uchazeč je v roli jakéhosi chudáka vydaného na nemilost všemocnému carovi jménem vysoká škola, je nám toho třeba jak soli. Pak by se totiž pod samotným panem rektorem zřejmě zakymácela židle a konečně by si možná uvědomil, že podobné aféry by na západ od našich hranic znamenaly ztrátu zaměstnání u zainteresovaných osob, neboť pod jejich taktovkou došlo k diskreditaci celé univerzity.

Vysokoškolské vzdělání se ve vyspělých státech cení a z těch důvodů se pro důležité funkce ve školství vybírají lidé s vysokou morálkou; jejich postavení je totiž především otázka prestiže a na jejich bedrech pak leží odpovědnost, aby daná univerzita měla špičkovou úroveň, dobrou pověst a veřejnost ji vnímala jako instituci sloužící lidem a ne do sebe zahleděnou organizací zneužívajících vlastních pravomocí.

Vzhledem k tomu, že v této aféře, která rozhodně není ani první, ani poslední, neboť náš spravedlivý systém přijímacího řízení na VŠ podobným trapnostem jen nahrává, očekávám s napětím, co zas vyplave na povrch po přijímačkách v příštím roce. Vždyť komu by se nezastesklo po zdařilé šarádě na téma - prodej testů s vypracovanými otázkami.

Snad to ale nebude tak horké jako letos, kdy pan proděkan PF UK v zoufalství sdělil národu, aniž by se přitom tedy přihlásil k osobní zodpovědnosti, že se přeci nemůžou všichni jít oběsit na kandelábr. Ještě že to neudělali, kdo by pak na právech učil a připravoval onen bezvadně fungující přijímací systém?

Tento článek byl původně vydán na serveru Net-mag.cz.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re : Hiker1-. -1. 2003, 13: 0
Re : Martina Bittnerová1-. -1. 2003, 10: 1
Re : Michal Pazler1-. -1. 2003, 10: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006