O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Svátek zamilovaných

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 12. 02. 2004

Na počest legendě o svatém Valentýnovi se 14. února slaví Svátek zamilovaných. A jak málo zamilovaných přitom ví, proč a díky komu se tento den vlastně zasvětil tak krásnému tématu jako je láska.

Svatý Valentýn je opravdu historicky doložená postava a tudíž je tento svátek stejně významný jako jiné historické události, ikdyž většina dnešních Čechů ho považuji za americkou převzatost.

Římská pověst zpodobňuje Valentýna jako římského kněze, který žil v době vlády Claudia II. Claudius velice rád bojoval a dobýval, ale jeho muži neradi vstupovali do armády, protože měli doma ženy a děti. Východisko z této situace viděl panovník zákazem sňatků. A právě kněz Valentýn nedbal jeho zákazu a dál oddával zamilované páry. Za to byl uvězněn a odsouzen k smrti. Za jeho pobytu ve vězení za ním chodili mladí lidé, kterým a házeli mu květy a psané dopisy do okna jeho cely. Podle tradice se ve vězení Valentýn zamiloval co dcery vrchního žalářníka a v den, kdy byl popraven, tedy 14. února 296, ji napsal dopis zakončený slovy „ S láskou Tvůj Valentýn “.

A právě od této doby si zamilovaní po celém světě prokazují v tento den svoji lásku Valentýnkou, na počest svatého Valentýna, kněze, který za lásku položil svůj život.

První „valentýnka“ se poslala někdy na počátku 19. století. Nekupovala se, ale celá se vyráběla ručně. Byla většinou bohatě zdobena, kreslily se na ni různé ornamenty a zdobila se květinami, semínky a jinými přírodninami.

Podle staré tradice se na skotských slavnostech hrála také velmi zajímavá valentýnská hra. Její pravidla byla velmi jednoduchá. Dívky napsaly svá jména na kousky papíru, které se hodily a zamíchaly v klobouku. Následně přišli chlapci, kteří si z klobouků tahali dívčí jména a s lístečkem jim samozřejmě připadla i dívka toho jména. Jedna verze hry je, že pár spolu musel protančit celou noc, druhá pak, že pár spolu byl až do dalšího losování, tedy celý rok až do dalšího svatého Valentýna.

Valentýn je opředen spoustou pověstí, zvyků a tradic, o kterých už dnes asi nikdo nezjistí, jestli jsou opodstatněné či nikoli. Ale každopádně není nic špatného na tom, dát svému okolí alespoň jednou za rok najevo, že vám na nich záleží a darovat, alespoň kvůli jejich radosti, když už ne kvůli pověsti o sv. Valentýnovi, malý dáreček či přáníčko.

Vždyť přece láska je to nejkrásnější, co mohlo lidstvo potkat.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
?!frantisek8-. -0. 2004, 19: 0
ValentýnKlaudius MMV2-. -0. 2005, 04: 0
ValentýnKlaudius MMV2-. -0. 2005, 04: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006