O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Miroslav Šimek

autor : Martina Bittnerová , vydáno : 17. 02. 2004

V Čechách s oblibou říkáme, že o mrtvých se má mluvit jen v dobrém. A tak ani já nechci nijak hanět osobu Miloslava Šimka, který se nesmazatelným způsobem spolu s Jiřím Grossmannem zapsal do historie českého humoru.

Mám moc ráda jejich povídky, miluji ten zvláštní cynismus a také jejich krásnou češtinu, kdy používali výrazy, které se z běžné řeči už vytrácely a vytrácejí. Rovněž se mi líbí i povídky novější, které psal s Jiřím Krampolem. Takový Výlet do Hamburku patří už ke klasické vzpomínce na socialistický způsob cestování do kapitalistické ciziny. Samozřejmě nyní média přinesou spoustu pozitivních zpráv o Miloslavu Šimkovi, který si jistě naši vzpomínku zaslouží, přesto jako každý jiný člověk žijící většinu svého života v socialistické zemi, dopustil se jistě několika omylů.

Nevím proč, ale hned jsem si vzpomněla na seriál Bigbít. Šimek se v klubu Olympik vlastně podílel na podpoře mladých kapel, na druhou stranu ve zmíněném televizním seriálu, jenž mapoval osudy české hudby druhé poloviny 20.století, byl citován článek z pera Miloslava Šimka, jenž napsal někdy z počátku šedesátých let o velmi progresivní skupině Hells Devils. Tato skupina měla zajímavé černo-červené kostýmy a jejich vystoupení byla skutečná show, přičemž manažera jim dělal tatínek jednoho z členů a když se natáčel dotyčný seriál, ještě žil a na své manažerské působení do kamery vzpomínal. Hells Devils byla skupina kolem Evžena Fialy a na bicí zde hrál Tony Black, který později bubnoval v Matadors. Nicméně Šimek v onom nešťastném článku se o Hells Devils, zmínil v duchu nepřátel socialismu produkujících podprůměrnou hudbu, která musí urazit vkus slušného českého člověka. Ačkoliv mládež koncerty tohoto tělesa vyhledávala, Šimek na ně poukázal jako na cosi zhoubného, co na hudební scénu nepatří. Škoda jen, že už se nemůžeme zeptat, proč pak změnil názor a ve zmíněném klubu mezi vystoupeními big-beatových kapel četl povídky. Ale nakonec nikdo není neomylný a třeba jen tehdy Šimek plnil zadaný úkol redakcí. Ostatně podobné hříšky bychom našli asi u většiny umělců, která se ani v dobách nejtužší normalizace neztratila z televizních obrazovek.

Tato kapitolka z minulosti M. Šimka mě osobně mrzí stejně jako jeho spolčení s paní Bubílkovou a pořady o politicích. Myslím si, že kouzlo jeho humoru zůstalo v návštěvních dnech a besídkách zvláštní školy, z čehož ostatně budou čerpat zřejmě i generace následující.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
ŠimekKarel2-. -0. 2004, 19: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006