O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Mikrosvět ve fotografiích

autor : Lucie Strnadová , vydáno : 23. 02. 2004

Od 8. do 21. prosince minulého roku si mohli nadšení studenti biologie vyzkoušet na vlastní oči, nejen jak vypadá svět pod mikroskopem, co všechno v sobě obnáší jeho fotografování, ale co je hlavní, mohli si své vlastní preparáty sami zvěčnit. Ovšem na to, aby si ho mohli odnést s sebou domů, se museli velice snažit, aby právě ten jejich byl vybrán mezi vítězící snímky.

Tato soutěž nazvaná "O nejkrásnější pohled do mikrosvěta" pořádaná Krkonošským národním parkem se konala při příležitosti výstavy mikrofotografií doc. Josefa Reischiga "Pohled do mikrosvěta skrytá krása stvoření" v prostorách Krkonošského muzea ve Vrchlabí. U moderní mikroskopické techniky propůjčenou firmou Olympus budoucím a nadějným biologům vypomáhal s nadšením Mgr. Jan Materna, člen Správy KRNAPu a zároveň předseda soutěžní poroty. Ve dne uzávěrky se v počítači napočítalo celkem 152 mikrosnímků, pořízených s použitím různých mikroskopických technik světlého pole, tmavého pole a fázového kontrastu, se kterými se většina ze 47 autorů (studentů 4 základních škol a 4 gymnázií) nejspíše setkala poprvé. Po opuštění výstavy čekalo na zúčastněné jen čekání. Pro většinu se bohužel stalo nekonečným, pro ty zbývající skončilo dopisem. Dopisem, ve kterém se dočetli o svém umístění na předních příčkách vítězného žebříčku. Sedmičlenné porotě se nejvíce zalíbilo křídlo zlatoočky od Matěje Privary z gymnázia v Hostinném, stříbrné umístění si odnesli dvě maturantky vrchlabského gymnázia Pavla Minková s Kamilou Valešovou a to za vyfotografování krystalů modré skalice. Ocenění za třetí pozici získala Lucie Strnadová, též z vrchlabského gymnázia, za příčný průřez stonkem zelence. Tím ovšem výhry neskončily a byly uděleny ještě ceny za nápaditost a kvalitu zpracovaného preparátu. Šťastní výherci byly pozváni na slavnostní předávání cen, které se konalo 26. 1. 2004 v Krkonošském muzeu, kde na ně čekaly tácky zákusků, ovoce a jiných dobrot, takže kromě diplomů a jiných cen si s sebou odnesli i plný žaludek a pocit z příjemně prožitého rána v příjemné společnosti!

Jestli by někdo chtěl nějaké mikrosnímky vidět, měly by být na stránkách KRNAPu. Bude z vás taky nadějný biolog?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006