O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


S.W.A.T - Jednotka rychlého nasazení

autor : Jiří Kalanyos , vydáno : 25. 02. 2004

Scénář, který na motivy v Americe klasického seriálu ze sedmdesátých let napsal drsnou ulicí odchovaný David Ayer (Training Day) se nevyhýbá klasickým klišé, ale ví o tom, vědomě si s nimi pohrává a občas příjemně překvapí, když se jich ve vhodnou chvíli zřekne.

Jim Street (Colin Farrell) býval členem speciální losangeleské policejní jednotky S.W.A.T. Byl z ní ale donucen odejít poté, co se rozhodl držet basu s kolegou Brianem (Jeremy Renner), který při akci neuposlechl rozkaz a zranil rukojmí. Street na rozdíl od Briana od policie neodešel úplně, ale po degradaci zůstal jako podřadný posluha ve skladu a čekal na druhou šanci. Po několika měsících ji skutečně dostal. Ostřílený veterán S.W.A.T., staromódní serežant Hondo Harrelson (Samuel L. Jackson) se po čase i přes protesty žaludečních vředů byrokratického šéfa oddělení Fullera vrátil do týmu a dostal za úkol sestavit si vlastní pětičlennou jednotku.

nKromě zkušených mazáků T. J. a Boxera se do ní ve své neortodoxnosti rozhodl přijmout i drsného poldu z ulice Dekea (James Todd Smith, dříve známý spíš pod rapperským pseudonymem LL Cool J), první ženu v historii S.W.A.T. Chris Sanchezovou (Michelle Rodriguezová) a právě Streeta, v němž rozpoznal poctivou policajtskou jiskru a vůdcovské schopnosti.

nZatímco se z pětice (resp. šestice, počítáme-li Honda) v průběhu několikatýdenního intenzivního tréninku stává sehraný tým, sledujeme v druhém plánu šarmantního a bezskrupulózního megamafiána Alexe Montela (Olivier Martinez), který do Los Angeles přijel zabít podrazáckého podřízeného a nechal se poněkud trapně zatknout přímo na Hollywood Boulevardu. Než je zjištěna jeho pravá totožnost, Hondova jednotka už má za sebou úspěšný křest ohněm a nakonec dostane na starost zařídit jeho převoz do vězení. Má to ale háček. Montel je pochopitelně odporně bohat a před televizními kamerami slíbil sto milionů dolarů komukoli, kdo jej z policejních spárů osvobodí. Je to nabídka, kterou místní podsvětí nemůže odmítnout, a náš S.W.A.T. čekají horké chvilky.

nDěj S.W.A.T., o kterém jsem před jeho sledováním věděl zhruba tolik, kolik teď víte vy, mě překvapil především tím, že bod, v němž jsem vám jej přestal popisovat, neleží ve čtvrtině filmu a nenásleduje jej hodina a půl honiček a přestřelek. Už se spíš dostáváme do poslední třetiny, tvořící finále nepříliš komplikovaného „příběhu jedné jednotky“. S.W.A.T. není přehnaně akční, ale když už na akci dojde, je poměrně zručně natočená a mile realistická (Clark Johnson poprvé režíroval celovečerní film, má ale mnohaleté zkušenosti s televizními seriály z policejního prostředí). Jeho policajti nejsou žádní matrixovsky nasnímaní supermani a zážitek z jejich sledování nepramení z toho, kolik desítek lidí jsou schopni postřílet za pět vteřin, ale z toho, že se něco dozvíme o jejich práci a že se při ní chovají tak, jak by se v podobných situacích zřejmě choval opravdový S.W.A.T. tým (úplný realismus ale určitě nečekejte – ve skutečnosti se například ještě nikdy žádná žena do S.W.A.T. nedostala).

nRozhodně přitom neškodí obsazení sice ne přímo superhvězdnými, ale rozhodně známými a především kvalitními herci. Sice nepředvádějí víc, než od nich čekáme, ale například takový Samuel L. Jackson se ve své už ani nevím kolikáté stylizaci do pohodového drsňáka jen tak neomrzí.

nS.W.A.T. není přímo úžasný thriller. Jen ve věku Charlieho andílků a dalších filmů, předhánějících se v tom, kdo bude hlučnější a agresivnější, nabízí poctivou, lehce staromódně střiženou a v rámci možností docela chytrou zábavu.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006