O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Italian Job

autor : Jiří Kalanyos , vydáno : 01. 03. 2004

Geniální zločinci, zlaté cihly a malá autíčka v dopravní zácpě.

Nedávno jsem shlédl akčně laděnou kriminální komedie. Nová verze Loupeže po italsku (původně ji v roce 1969 natočil Peter Collinson) má přesto na současném trhu své místo. Ačkoli struktura filmu není ve svém žánru nijak novátorská má nad očekávání hluboký společenský záběr.

rnJohn Bridger, postarší noblesní gangster, uskutečňuje poslední akci v životě před odchodem do gangterského důchodu. V čele týmu pěti o generaci mladších kolegů se zmocňuje trezoru plného zlata v Benátkách. Rafinovaný plán zahrnující první člunovou honičku v benátských kanálech se podaří realizovat až k oslavnému přípitku, pak se drátky lehce zadrhnou. Zrada jednoho z členů týmu Stevea stojí Johna život. Steve se domnívá,že zlikvidoval i ostatní, ale dochází k dalšímu setkání. Stane se tak ve chvíli, kdy se okradení snaží ukradený lup znovu získat, tentokrát obohaceni o přítomnost Bridgerovy dcery Stelly, policejní specialistky na otevírání trezorů. Jde jim více o princip než o touhu zbohatnout. Odplata je precizně vymyšlená a dokonalá, ale také hravá, elegantní a nenásilná. Výsledkem je hackerské narušení policejního dopravního systému v Los Angeles, honička obrněných transportérů se třemi vozy MINI Copper , milostná zápletka a nezbytný happy end.

rnHerecké obsazení snímku je dobré, v každém případě profesionální a trefné. Herci však nepřidávají více než předepisuje scénář. Přirozené charisma Donalda Sutherlanda by mohlo být přirozenější, Mark Wahlberg by mohl ubrat na své image „a lá Mirek Dušín“ a na Charlize Theronové je vidět, že je zvyklá se realizovat spíše v serióznějších žánrech. Výjimkou je Seth Green, který je se svou postavou poťouchlého počítačového hackera naprosto sžitý, více prostoru by bývali zasloužili i šarmantní intrikář Jason Statham a Mos Def v roli „mišpulínského“ vynálezce.

rnNa závěr asi jen malé shrnutí a dopruČení.Do kin přichází film, který splňuje všechna kritéria inteligentní zábavy s trochou napětí, je výborným prostředkem na pročištění mysli. Nemá ambice konkurovat nezávislým gangsterkám ani hypermoderní akčnosti snímkům jako Matrix. Je jen dobře odvedeným dílem něčeho, co se už jednou povedlo.

Všem vřele tento film doporučuji :-)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006