O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Oskar 2004, aneb Král se vrátil pro nevyřízené dluhy

autor : Simona Bradáčová , vydáno : 02. 03. 2004

Konečně se Peter Jackson dočkal a jeho film „Pán prstenů: Návrat krále“ obdržel z 11 nominací 11 Oscarů. Opět získal ocenění za vizuální efekty, kde porazil filmy „Master and Commander: odvrácená strana světa“ a „Piráti z Karibiku: prokletí černé perly“.

Ngila Dickson dostala Oscara za kostýmy (mimochodem, byla v této kategorii nominována hned dvakrát, za „Pána prstenů“ a „Posledního samuraje“), Richard Tailor a Peter King za make-up a Jamie Selkirk za střih.

Obě hudební sošky si také odnesl „Pán prstenů“ a to za píseň „Into the West“ (zpívá Annie Lennox) a Howard Shore za hudbu k celému filmu. Pak nemohl chybět Oscar za výpravu a zvuk. Na závěr přišly ty nejcennější, adaptovaný scénář pro Petera Jacksona, Fran Walsh a Philipu Boyens a režie Peter Jackson. Po tomto už nešlo jinak a skvělou sbírku doplnil Oscar za nejlepší film. S tímto počtem se přidal k rekordmanům „Titaniku“ a „Ben Hurovi“.

Bohužel bylo příliš vidět jisté splácení dluhů za opomenuté předchozí filmy („Společenstvo prstenu“ získalo čtyři a „Dvě věže“ pouze dva Oscary), proto ostatním zbylo jen málo možností. Podle předpovědi zůstal tím pověstným kulhajícím černým koněm „Seabiscuit“, příběh o malém koni s velkým srdcem. Ze sedmi nominaci nezískal jedinou sošku a značnou zásluhu na tom měl „Pán prstenů“.

S deseti nominacemi se „Master and Commander: odvrácená strana světa“ řadil hned za „Pána prstenů“. Sošky však získal pouze dvě za střih zvuku a kameru.

V hereckých kategoriích se žádné velké překvapení neobjevilo. Renée Zellweger si odnesla sošku za vedlejší roli v „Cold Mountain“, Charlize Therton za hlavní roli ve filmu „Monster“ a Tim Robbins za vedlejší roli v „Mystické řece“. V kategorii herce v hlavní roli se projevil odstup akademie ke komediím, když nedocenila výkon Johnyho Deppa v „Pirátech z Karibiku“. Sošku získal Sean Penn za „Mystickou řeku“.

Film „Hledá se Nemo“ nenašel konkurenci v kategorii animovaného filmu, za originální scénář získal sošku film „Ztraceno v překladu“. Za krátký dokument má sošku „Srdce Černobylu“ a za dokumentární film „Mlha války“. „Harvie krumpet“ zvítězil jako nejlepší krátký animovaný film a „Dva vojáci“ jako krátký hraný film.

Česká naděje na Oscara s filmem „Želary“ bohužel vyšla na prázdno a v kategorii cizojazyčný film si sošku odnesl kanadský film „Invaze Barbarů“.

Souhrn

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006