O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Obejměte strom!

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 07. 03. 2004

Poprvé objímat strom jsem viděla svou mamku před několika lety. Nechápala jsem oč jde a připadalo mi to trochu komické. Přitisknout se ke stromu a nasávat jeho energii? To je přece hloupost a hlavně naprosto nelogické. Mamka mě přesvědčila, ať to zkusím a uvidím.

Tak jsem si jednoho dne vybrala pěkně urostlý strom a široce ho objala. I přes mou počáteční skepsi musím říct, že to nebylo zas tak špatné. Naopak.

Lidé a stromy jsou totiž energeticky svázaní. Stačí vzpomenout například starý keltský zvyk zasadit strom na počest narození potomka. Keltové ve stromu viděli clověka kořeny, kmen a větve podle nich symbolizují 3 části člověka (duši, tělo a mysl), 3 tváře boha a 3 elementy vesmíru. Ale abychom nemuseli pátrat hluboko v historii, stačí se podívat do současnosti, kde se již v mnoha zemích léčebná terapie objímání stromu využívá při léčbě nejrůznějších nemocí. Např. v Indii existuje náboženství Chipko, což v překladu znamená "objímejme stromy". Bengálský kmen Munda praktikuje rituál tzv. "noc se stromy" kdyz se dva mladí lide chtějí vzít, musí jednu celou noc přespat přivázaní ke stromu manga, ktery je považován za symbol plodnosti. V Číně existují speciální cvičení, které se zaměřují na objímání stromů a absorbování jejich energie a síly.

Cvičení objímání stromu může ale provádět každý, bez toho, aniž by musel jet do Číny, Indie nebo se chtěl zasnoubit s členem kmene Munda. Stačí k tomu málo: pouze přímý kontakt s přírodou. Uvedu zde jednu relaxační antistresovou techniku, která se dá praktikovat jak na vesnici, u moře, na horách tak třeba i v městském parku.

1. Vyberte si strom a sednete si pred něj tak, aby vám tato poloha byla příjemná. Dýchejte tak, že při nádechu nadechujete nosem a při výdechu vydechujete pusou. Mějte zavřené oči a přitom si představujte strom, který pokojně stojí před vámi.

2. Až dosáhnete fáze relaxace, až budete mít uvolněné všechny svaly a budete si jasně představovat strom před vámi, zvedněte se, běžte ke svému stromu a obejměte ho celým tělem. Pomalu dýchejte. Opět zavřete oči a snažte se absorbovat energii, kterou vám strom nabízí.

Možná, ze hned napoprvé nebude nic cítit, ale pokud toto cvičení budete praktikovat pravidelně, za čas začnete cítit, že energie, kterou vám strom poskytuje, pomáhá odbourávat stres a přidává vitalitu. Myslím si, že v dnešní uspěchané době se to docela hodí, ne?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
duchovní poutoMlok ze Mřelí5-. -0. 2004, 31: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006