O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


MDŽ není oslavou ženy

autor : Martina Bittnerová , vydáno : 08. 03. 2004

Dnes je den, kdy se navrátilo do kalendáře MDŽ. Naivně jsem doufala, že tento "svátek" nebude nikomu chybět a většina lidí jej odmávne rukou. K mému zděšení jsem ale zjistila, že mnohý Čech jej postrádal a že skutečně řada lidí nakoupí pugéty a bude slavit.

Jedním, kdo se tzv." chytil" na MDŽ je televize NOVA, která v sobotu odvysílala estrádu po vzoru těch, které se objevovaly na obrazovce před rokem 1989. Poté, co jsem si přečetla v programu informaci o této novácké show, jsem zalistovala regionálním tiskem a našla inzerát chytré a přizpůsobivé podnikatelky, která vyzývala ženy, ať si k svátku dopřejí solárium v jejím salónu. Přiznám se, že mě udivilo, jak pružně dokáží Češi reagovat na návrat starých časů a napadlo mě, zda by dokázali tak pružně reagovat i na jiné společenské změny v duchu "starých komunistických tradic".

V jakési nedělení politické debatě podnikli průzkum diváků, kolik z nich souhlasí a nesouhlasí s tím, aby se KSČM podílela na vládě. Kupodivu většina souhlasila. Nevím, jestli to ovlivnil předvečer MDŽ a nebo věří tomu, že KSČM je moderní strana, která nemá s bývalou KSČ nic společného. Ostatně Čech se dá celkem snadno opít rohlíkem. A proto poté, co se mu razantně sáhne do kapsy, dá se mu MDŽ, aby se alespoň mohl radovat.

Tož se zas opijí chlapci naši čeští i moravští a přinesou svým manželkám rudé karafiáty. Kája Gottů zamáčkne slzu dojetím se vzpomínkou, jak pěl kovaným soudružkám k jejich svátku.

Jsem žena, ale MDŽ nepovažuji za oslavu úcty k ženě, ale k jejímu výsměchu. A proto doufám, že nikoho nenapadne, aby mi k MDŽ přál, natož nosil květinu. Máme opravdu dost jiných a hezčích dní, kdy si my ženy květiny zasloužíme.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Trochu křupavěji by neškodiloMartin Böhm3-. -0. 2004, 08: 2
Lucie Strosova3-. -0. 2004, 17: 0
MDŽTomáš Lepka4-. -0. 2004, 21: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006