O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Což takhle dát si pizzu?

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 11. 03. 2004

Kdo by si alespon jednou za život nepochutnal na báječné pizze! Málokdo však ví, jakou má taková pizza vlastně historii.

Já jsem si vždycky myslela, ze pizza vznikla v Itálii, v Neapoli. Ale pak jsem jednou četla článek na netu, který vyvrátil mé domněnky.

Kořeny pizzy sahají až do období antiky. Již Babylonané, Israelitané, Egypťané a další antičtí předkové jedli tenký chleb, připravovaný v cihelných pecích. Tento chléb byl v mnohem podobný pita chlebu, ktery se dodnes považuje za řeckou lahůdku. Řekové a Egypťané pak postupně začali tento "tenký" chleb obohacovat olivovým olejem a přírodním kořením a položili tak základ dnešní podobě pizzy.

Abychom ale neurazili Italy, je nutno poznamenat, ze ta pizza, jak ji známe dnes, je přece jen výtvorem pocházejícím z Neapole. Okolo roku 1800 ji italský kuchař jménem Raffaele Esposito poprvé připravil jako slavnostní pokrm pro královskou návštevu krále Umberta a královny Margherity. Aby na ně Raffaele udělal dojem, povrch pizzy nazdobil tak, aby se podobala italské vlajce: červená rajčata, bílá mozzarella a zelená bazalka. Královi a královně tato vyšnořená pizza zjevně zachutnala a Raffaelova sláva se brzy rozšířila stejně tak, jako jeho recept. Ostatní kuchaři ji začali napodobovat a obměnovat a výsledkem je dnešní existence zhruba 50 druhů pizzy.

Do Ameriky se pizza dostala cca v letech 1900 díky italským imigrantům a dnes je tam tak populární, jako basebal či hamburger. Tomu, kdo je však skutečný labužník pizzy, vřele NEdoporučuji dát si pizzu zrovna v Americe. Vyzkoušela jsem už hodně pizzerií v různých zemích, ale ta pravá italská, připravená skutečnými italskými kuchaři, nemá na bitevním poli žádné soky.

A pro toho, kdo zatím jedl pizzu pouze v restauraci a rád by si ji zkusil doma upéct sám, zde přikládám jednoduchý a rychlý recept:

1 kg mouky

kostka kvasnic

500 ml vlažné vody

2 lžičky oleje (nejlépe olivový)

2 lžičky soli

Mouku nasypte na vál, uprostřed udělejte důlek do kterého nalijte připravenou vlažnou vodu s rozpuštěnými kvasnicemi a sůl s olejem. Těsto nejméně ¼ hodiny zpracováváme (čím déle, tím lépe!) – těsto musí být hladoučké a elastické. Nechte odpočinout na teplém místě dokud těsto nezvětší 3 krát svůj objem. Pak uz jen pizzu vytvarujeme tak, jak si přejeme (doporučuji co nejtenčí, protože při pečení se ještě trošku zvedne). Povrch pizzy ozdobíme dle fantazie (Většinou se jako standard dává "passata di pomodoro" neboli propasovaná rajčata a na ně se nasype nakrajená mozzarella. Třetí vrstva pak záleží pouze na nás šunka, salám, tunák, různé sýry apod. Vhodné je taky na závěr posypat pizzu oregánem.), dáme do trouby a pečeme asi 20 minut (záleží na typu trouby!)

Ať vám pěkně chutná a posílám mnoho pozdravů z Itálie :)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006