O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Čokoláda - pokrm bohů

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 15. 03. 2004

Černá nebo bílá, hustá nebo tekutá, rozpouští se na jazyku, ovládá všechny naše smysly, navozuje pocit relaxace, uvolnění a dobré nálady. Aztéčtí válečníci ji popíjeli, aby měli dostatek sil v boji. V 16.století lékaři dokázali, že je dobrá ke snižování horečky díky svému chladivému účinku.

Během 2. světové války patřila k dennímu přídělu potravy pro vojáky díky své energetické hodnotě. Dnes tomu není jinak ženy po ní šílí a muži ví, že jejím darováním k výročí, k narozeninám či k jiné příležitosti nemohou šlápnout vedle. Je v jakémsi smyslu drogou, ale rozhodně ne tak škodlivou, jako kouření, alkohol či požívání skutečných drog. Její pravé jméno je "Theobroma Cacao", což znamená "pokrm bohů".

To vše je čokoláda. Magická, nezaměnitelná.

Jak to všechno začalo

Na počátku všeho byl kakaový bob, objeven před zhruba 4000 lety v tropických pralesech Jižní Ameriky. První, kdo začal čokoládu z bobů vyrábět byly antické kultury Mexika a Centrální Ameriky Aztékové a Mayové. Začali drtit kakaové boby, přidávat různá koření a vyrábět první podobu čokolády. Pro Maye kakaový bob symbolizoval život a plodnost. Aztékové zasvětili výrobu čokolády jejich bohu Quetzalcoatlovi, který podle legendy sestoupil z nebe nesouc strom kakaovník, který ukradl v ráji. Aztékové neznali cukr, a tak jako substitut používali různé druhy koření. Věřili, že moudrost a síla se skrývá v pojídání "ovoce" kakaovníku a přisuzovali mu také afrodisiakální účinky. Mimo výrobu čokolády používali kakaových bobů i jako platidla. Aztécký vládce Montezuma popíjel hustou čokoládu obarvenou načerveno a chutnala mu natolik, že někdy spořádal i 50 dávek denně!

Roku 1528 se, díky Hernandovi Cortezovi, výroba čokolády rozšiřuje do Španělska. Cortéz navrhuje, aby se do čokolády přidával i cukr. Později se k cukru přidá i vanilka, skořice a další koření a čokoláda se stává noblesním nápojem ve vyšších kruzích.

Okolo roku 1600 dobyla čokoláda Francii a o století později tam byla tak populární, jako kavárny v Anglii.

V roce 1609 je napsána první kniha o čokoládě "Libro en el cual se trata del chocolate". Amerika objeví tajemství čokolády v roce 1755 a o pět let později tam vzniká první továrna na čokoládu.

V roce 1876 Švýcar Daniel Peter dostal nápad přidat do čokolády mléko a mléčná čokoládaje na světě.

V roce 1908 se zrodí "Tobleronka" (Jean Tobler) a rok 1913 je ve znamení vzniku prvních plněných čokoládových bonbónů.

Proč je čokoláda tak neskutečně dobrá?

Čokoláda se skládá z přibližně 300 složek, z nichž nejdůležitější je teobromin a fenolethylamin, který pomáhá odstraňovat depresi a podporuje produkci serotininu tzv. "hormón dobré nálady".

Kdo sní nejvíc

A který že to národ spořádá ročně nejvíce čokolády? Pokud tipujete Švýcary, trefili jste do černého! Průměrně spořádá Švýcar ročně cca 10 a půl kila čokolády. Hned za Švýcary následují Rakušané (zhruba 9 a půl kila / rok), pak Norové (zhruba 8 a půl kila / rok), Němci (cca 8 kg / rok), Britové (cca 7 a půl kila / rok) a šestici uzavírají Belgičané (cca 5 kg / rok). Na kterém místě se umístil český národ, to se mi bohužel zjistit nepodařilo. Kdyby se to ale hodnotilo podle toho, kolik čokolády spořádám já, určitě bychom Švýcary hravě převálcovali!

Čokoláda a přísloví

Tak jako každou významnou věc, i čokoládu obohatili lidé různými příslovími a pořekadly, aby ještě více vynikla její důležitost a téměř nezastupitelná role v lidském životě. Následující přísloví jsem nalezla a přeložila z webové stránky www.virtualchocolate.com.

Silný člověk se pozná tak, rozlomí tabulku čokolády na dva kusy a pak sní jen jeden!

Judith Viorst

Lepší jeden kousek čokolády v ústech, než dva kousky na talíři.

Neexistuje nic lepšího než dobrý přítel, …..snad jen dobrý přítel s čokoládou!

Linda Grayson

Forget falling in love-I'd rather fall in chocolate!!!

(překladem do češtiny by přísloví ztratilo význam, pozn. autorky)

Trosečník na pustém ostrově najde v oceánu láhev, otevře ji, objeví se džin a dá mu k dispozici tři přání. Trosečník si přeje milión dolarů a hle: leží před ním milión dolarů. Dále si přeje auto s odklápěcí střechou a hle: stojí před ním krásné Ferrari. Jeho třetím, posledním přáním je, aby se stal pro ženy objektem touhy. A hle: promění se v tabulku čokolády!

Nechápu, proč všichni naříkají, že nemůžou jíst čokoládu, protože se z ní tloustne. Čokoláda je přece zelenina. Vyrábí se z kakaových bobů a ty jsou co? Zelenina!

Den bez čokolády je jako den bez slunce.

Život bez čokolády je jako pláž bez vody.

Existuje teorie, že čokoláda prodlužuje život. Možná je to hloupost, ale radši nebudu riskovat!

Tento recept musíte zkusit!

Pokud po přečtení tohoto článku máte chuť na čokoládu, pak ještě neodcházejte a čtěte dál. V jedné italské kuchařce jsem našla skvělý recept na čokoládovou pěnu zvanou "mousse". Je tak neskutečně dobrá, že mi to nedá a musím se s vámi o tento recept podělit….

Čokoládová pěna (Mousse di cioccolato)

250 g hořké čokolády (nebo čokolády na vaření)

3 vejce

60 g moučkového cukru

2 lžíce rumu

250 g smetany na šlehání

Rozlámejte hořkou čokoládu na kousky a pomalu ji rozpusťte nad parou (tj. dejte do hrníčku, který postavíte dovnitř hrnce s vřící vodou). Občas míchejte a až je čokoláda rozpuštěná, odstavte ji z ohně.

Pomocí mixéru našlehejte vejce s cukrem, až vznikne hustá pěna (cca 5 minut šlehat). K  pěně přidejte rozpuštěnou čokoládu a rum. Našlehejte smetanu a postupně ji vmíchejte do čokolády.

Rozdělte do 4 pohárků (pohárek = 250 ml) a nechte v lednici zhruba 2 hodiny vychladnout

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
jezme čokoláduJohny Biker3-. -0. 2004, 15: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006