O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ježíš Kristus, Supermodel…

autor : Lexa , vydáno : 18. 03. 2004

Ve školách, dopravních prostředcích, billboardech a na mnoha dalších místech v Praze stále ještě vykukuje povědomá přátelská tvář. Patří muži, který propagoval několikadenní mastodontní akci, která se snažila svou velmi krátkou a důraznou otázkou "ZNÁTE HO?" přimět kolemjdoucí, aby se zamysleli nad svými vědomostmi o Ježíši. Důležitost znalostí jeho života byl navíc větou "Poznejte člověka, který změnil chod dějin" zdůrazněn poukazem na jeho nesporný historický význam.

Po této letmé intelektuálně-historické rozcvičce následovalo vřelé pozvání do velkého počtu různých pražských kin (včetně několika mega-hyper-multikin) na film nazvaný dle tohoto svého ústředního hrdiny Ježíš. Pro mnohé je nejpodstatnější následující závěrečné sdělení: "Vstupné dobrovolné!" Tato velice příznivá "cena" za představení nalákala do sálů kin velké množství návštěvníků, kteří by na takovýto film jinak nepřišli. I to byl jeden ze záměrů této bohumilé křesťanské misijní činnosti…

A co vše čekalo návštěvníka tohoto filmu? Ještě před vstupem do promítacího sálu byla připravena široká nabídka odpovídajících publikací. Po usazení do křesel a úvodním přivítání pořadateli se však na plátně nerozběhly první minuty biblického velkofilmu. Promítání mělo totiž poněkud nesourodý charakter, protože Ježíš nebyl uveden jako samostatný film!

První scéně (zjevení archanděla Gabriela před Pannou Marií, která byla mimochodem v češtině dost otřesně namluvena její intonace vykazovala téměř telenovelské ražení) předcházelo stručné a obecné zamyšlení nad důležitostí této klíčové novozákonní postavy a divácká anketa.

Film, na který reklama tolik lákala, byl natočen poměrně kvalitním způsobem. Nebyl sice tak výpravný jako jiné snímky s biblickou tématikou, nicméně do inscenačního zpracování měl také daleko. Šetřilo se například na trikových scénách, které by si zasloužily efektnější zpracování (pokoušení Ježíše ďáblem, zjevování andělů, Kristovo nanebevzetí apod.) Co mi ale osobně chybělo nejvíce, byla nečekaná absence trnové koruny…

Na konec filmu (jak to dopadne nebudu prozrazovat, stejně to asi tušíte:-) však nenavázaly titulky. Po závěrečné scéně byl totiž okamžitý střih, který nás přenesl zpět k úvodní části promítání. Z původní ankety se vyklubaly rozhovory nastiňující příběhy těchto zpovídaných osob. Byly to převážně tragické (a nutno podotknout, že nikoliv všechny nezajímavé) osudy lidí, kteří nalezli řešení svých problémů (drogy, autohavárie aj.) konverzí ke křesťanství. Celý tento poměrně dlouhý závěrečný dovětek, který se vyznačoval stupňujícím se nátlakem, působil jako nepříliš náležitá přesvědčovací reklama ve stylu: "Začala jsem s tím a cítím se báječně! Opravdu, nikdy mi nebylo tak dobře, jak je mi teď." Objektivněji zpracovaná závěrečná pasáž, ve které by byl dán prostor i jiným názorům, by dle mého názoru působila méně propagandisticky a jistě by se setkala s větším ohlasem. Lidé bývají totiž na náhlý, intenzivní a jednostranný agitační nápor poměrně citliví. Pro ty, které tento závěr naopak přesvědčil, je doporučena tzv. okamžitá modlitba směřující k Ježíši, jejíž text se postupně objevuje na plátně jako analogie k typickému teleshoppingoidnímu závěru: "Nemeškejte a volejte ihned na uvedené telefonní číslo!"

Video s filmem i vším ostatním si mohl dokonce každý návštěvník zdarma obědnat. Opravdu zdarma? Jedinou cenou bylo nenásilné poskytnutí své soukromé adresy k zasílání dalších propagačních materiálů…

Přestože četné letáky a billboardy avizovaly historickou podívanou, film se zaměřil spíše na teologickou rovinu Ježíšovi osobnosti. Řadového tolerantního diváka to mohlo zklamat, méně přístupného zřejmě i znechutit. Diváci z řad křesťanů byli pravděpodobně naopak potěšeni. Utvrdili se o správnosti svého přesvědčení a někteří mohli prožít i silnější zážitky! Za mnou například v kinosále sedělo asi pět italských jeptišek, které si během Kristova přibíjení na kříž několikrát tiše vzdychly.

Autor je zástupcem šéfredaktora O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
přesně vystiženo!Kristeia5-. -0. 2004, 28: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006