O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Piráti z Karibiku

autor : Jiří Kalanyos , vydáno : 19. 03. 2004

Byly to nebezpečné časy, když se počestné obchodní lodě musely bát pirátů. A nejstrašnější z nich byl kapitán Barbossa (Geoffrey Rush). Pod potrhanými černými plachtami své lodi Černá perla brázdil oceány a nebál se ani smrti

Byly to nebezpečné časy, když se počestné obchodní lodě musely bát pirátů. A nejstrašnější z nich byl kapitán Barbossa (Geoffrey Rush). Pod potrhanými černými plachtami své lodi Černá perla brázdil oceány a nebál se ani smrti – on i jeho posádka (včetně cvičené opičky) byli totiž prokletí a za měsíčního svitu se měnili v oživlé umrlce, což mělo svou kladnou stránku – byli prakticky nesmrtelní. Mohl za to starý poklad Aztéků a kletba, kterou bylo možno zlomit pouze tím, že bude poklad znovu shromážděn do poslední mince a pak bude proveden krvavý rituál. V současné době zbývá poslední mince…

Mezitím se v pevnosti chystá krásná guvernérova dcera Elizabeth (Keira Knightleyová) provdat z rozumu a nevyslechnout hlas srdce, který jí říká, že tím pravým je chudý kovář Will Turner (Orlando Bloom), kterého před mnoha lety zachránila před utonutím. Ve stejnou chvíli do pevnosti doráží svým nezaměnitelným způsobem kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp), je promptně uvězněn a pak už to jde ráz na ráz: Objeví se Černá perla s nemrtvými piráty, ti unesou Elizabeth, Will by ji chtěl zachránit, a tak osvobodí Jacka, který má o Černé perle a její posádce zásadní informace a také kompas, který neukazuje sever :-). Začíná dobrodružství, ve kterém kromě pirátů, aztéckého prokletí, nemrtvých a cvičené opičky uvidíte také lásku až za hrob, popletené identity, odvážné plány, zákeřné zrady a piráta, který je němý a proto za něj mluví jeho papoušek, který se vyjadřuje v dvojsmyslech a příslovích a skoro nikdo mu nerozumí.

Ve filmu samozřejmě uvidíme to, co k pirátským filmům patří, ale nejpříjemnější překvapení spočívá v tom, jaké spousty humoru se dočkáme. Scenáristé Elliott a Rossio mají na svém kontě m.j. Shreka a některé jejich vtípky v Pirátech jsou skutečně roztomile absurdní, nadčasové, ale nesklouzávají k parodii. Verbinski balancuje na tenké hraně mezi příliš seriózním filmem a něčím, co si z pirátského řemesla dělá vyloženě legraci. Balancuje povětšinou velmi zručně a kombinuje téměř hororové momenty s bláznivým humorem bez větších problémů.Rozhodně největším překvapením filmu Piráti z Karibiku – Prokletí Černé perly je herecký výkon Johnnyho Deppa. Odvážím se říct, že nikdy nikdo nezahrál piráta tak, jako on. Jeho Jack Sparrow je sebejistý, nafoukaný, vychloubačný, ale přitom pořád trochu mimo, ujetý, dezorientovaný a zřejmě pod vlivem nějaké návykové látky. Je to v historickém filmu velmi neobvyklé, ale je to zcela určitě záměr, protože ze své role ani na okamžik nevypadne. Je to rozhodně parchant, ale nemůžeme ho nemít rádi.

Rush je Deppovým protipólem. Jeho Barbossa je životem poněkud unavený stárnoucí korzár, jemuž snadno uvěříme, jak moc by chtěl přestat být nemrtvý, aby se konečně mohl zase zakousnout do pečené husy nebo aspoň do jablka. Zkrátka, Depp i Rush jsou úžasní a na plátně to jiskří, kdykoliv se na něm objeví jeden z nich, natož oba najednou.Co je ovšem ohromující, to jsou trikové scény, znázorňující nemrtvou Barbossovu posádku. Když si rozpadající se mrtvoly hledí své práce na palubě Černé perly nebo pochodují po mořském dně za další kořistí, je to vždy technicky bezchybné a působivé, i když úmyslně ne příliš hororové a (také úmyslně) občas dokonce legrační – prostě jako strašidelná podzemní jízda v Disneylandu (podle které celý film vznikl).

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
ElizabethKateřina5-. -0. 2004, 08: 2
O.B.Michaela9-. -0. 2004, 18: 1
   O.B.abc2-. -1. 2004, 24: 1
   O.B.Denisa2-. -0. 2005, 08: 1
   O.B.4-. -0. 2005, 29: 1
JuLucka2-. -0. 2005, 13: 1
Re: ČlánekTeja4-. -0. 2005, 29: 1
Pirati s karibikuKateřina8-. -0. 2005, 11: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006