O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Australský drak

autor : Lucie Strnadová , vydáno : 20. 03. 2004

Pro Australany je to drak, razí jeho portrét na dvoucentové mince, a přesto je to jenom ještěrka. Že nevíte, o čem mluvím? Přece o agamě límcové.

Agama límcová – to je pravý název na pohled poněkud zvláštního tvora, který se v živočišné říši řadí mezi ještěry. Čeleď agamovití se velmi podobá leguánům, ale přesto se od nich něčím velice zvláštním liší. Je to jejich límec, který mají po celém obvodu krku a může dosahovat 20 až 25 centimetrů v průměru. Používají ho na komunikaci s opačným i stejným pohlavím a hlavně na obranu. Agama se sice nejraději vyhýbá jakýmkoli sporům, ale když už se ocitne v ohrožení, otevře dokořán svá ústa, ukáže své ostré zuby, které mohou způsobit velice bolestivé kousnutí, začne hrůzostrašně syčet a vztyčí svůj límec, čímž nepřítele odradí. Pokud ne, snaží se co nejrychleji skočit na nějaký strom. Jejími nepřáteli jsou ptáci jako orli a sovy, hadi a savci jako pes dingo.

Nejraději se však agama vyhřívá na sluníčku, z kterého čerpá svou energii. Jako většina ještěrek je aktivní během dne, na suchým větvích v korunách stromů loví pavouky a jiný hmyz jako například cikády, a na zemi vyhlíží mravence, malé savce a malé ještěrky. Sama se dá považovat za velkou ještěrku, jelikož může dosahovat 70 až 95 cm od hlavy po ocas. Samotný ocas může měřit i 65 cm.

Období páření agamy je pro Evropany poněkud neobvyklé, je to září a říjen. A proč právě toto období? Pro nás je to podzim, ale pro Australany jaro, což vše vysvětluje. Dospělí jedinci kladou 8 až 23 vajíček, která jsou velmi drobná. V únoru se z nich vylíhnou malé ještěrky, které potom celý život žijí samostatně a nikdy své rodiče nepoznají.

Agama límcová obývá severní a severozápadní část australského kontinentu a jestli tam někdy odcestuji, radši se jí budu vyhýbat. Nechci zkusit, jak chutná její kousnutí a navíc, je to přeci drak!

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006