O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Evoluce lidstva kontra technika

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 27. 03. 2004

„Dříve, před několika sty lety, byli lidé celkem dobrý živočišný druh, měli svoje doupata, rodili hodně mladých a až na souboje, které se sebou vedli, to byl opravdu celkem chytrý rod."

„Dříve, před několika sty lety, byli lidé celkem dobrý živočišný druh, měli svoje doupata, rodili hodně mladých a až na souboje, které se sebou vedli, to byl opravdu celkem chytrý rod. Vymysleli hodně dobrejch věcí, porád chtěli něco poznávat a měli takové divné ideály, pro které se neustále prali a bojovali a vlastně jim to ani na nic nebylo. No, jak říkám, byli zvláštní.

Dokonce si vymysleli takové peníze, kterými všude platili a když jich měl někdo dostatek, byl mezi nima ten nejlepší. Byli schopni pro ně zabít a už od malička svým mladým vštěpovali, jak jsou důležité a učili je s nimi žít. Popravdě myslím, že tam někde to začalo.

Pak ale jedni z těch lidí vymysleli něco opravdu převratného, takovou malinkou bedničku a tam se odehrával celej svět, jo, říkali tomu televize, nebo tak nějak.

Aby televizi ještě zdokonalili, vymysleli jinou bedničku, skoro tu samou, ale tam nebyli malý panáčci, ale na té psali a mluvili s jinými lidmi, té zase říkali počítač.

Nikdy jsem nepřišel na to, na co jim ty věci byli, ale jisté je to, že lidé si je velice oblíbili a naučili se s nimi žít jako s vlastními.

Přestali spolu skoro komunikovat a povídali si jen ťukáním do té menší bedničky. I s tou větší začali trávit hodně času a jen poslouchali ty malé postavičky a ťukaly na malé bedničce a nic jiného vlastně už ani nedělali.

Nakonec to dospělo tak daleko, že zapomněli mluvit.

Neuvědomili si to naráz, to víš, nebyli zas tak moc chytří.

Ale to ti takhle jednou Franta Nováků seděl a chtěl zakřičet na manželku, ať se jde podívat na tu novou postavičku v té velké bedničce a zjistil, že nemá hlas. Hned to naťukal do malé bedničky a najednou všichni lidé zjistili, že opravdu zapomněli, jak se mluví. Nebyli už ani moc chytří, protože místo všeho, co předtím dělali, byli u bedniček. A tak nevěděli, co budou dělat. Jenomže vlastně nemohli ani křičet ani se radit a tak vlastně jen tak jako - úplně tiše - propadali panice.

Až malého Honzu Nováka napadlo, ona to Novákovská rodina byla vůbec taková nejvíc inteligentní, že jejich papoušek Eda, váš pradědeček, vlastně mluvit umí a že by ho to mohl teda jako naučit.

Ale děda byl chytrej, jo jo, von byl vždycky chytřejší než všichni papagájové, a tak požadoval po malém Honzovi za každé slovo pětistovku.

A Honza, i když moc peněz neměl, souhlasil.

Inu, rozkřiklo se, že mluvící papoušci učí mluvit lidi za peníze a tak si vlastně mluvícího papouška toužili pořídit skoro všichni. Ti více chytří si je dováželi z jihu Afriky, protože tam ještě nebyli tak informovaní a nechtěli po lidech tak nehorázné sumy jako třeba děda Eda.

Lidstvo se pomalu vzpamatovávalo z evolučního zpátečného kroku a někteří tvorové už ovládaly plných 100 slov.

Kapsy papoušků se ale plnily rychlostí blesku a ledajaký papoušek už bydlel v třípatrové vile, neodletěl-li na Bahamy a nezřídil-li si tam rezidenci.

A lidé chudli a chudli a za každé své slovo tvrdě platili papouškům.

A tak jsme začali světu vládnout my, z rodu Edovců, na počest prvnímu osvícenému papagájovi Edovi. A lidé nám byli podřízení, z milosti od nás dostávali jídlo a pití, a slouží nám vlastně dodnes.

Tak, to je celá historie papagájů na Zemi a koukejte se už konečně přestat prát, na jakej program se budete dívat, nebo vám tu televizi opravdu už vezmu!“ řekl děda Eda II. a vypnul nám bedničku. Chtěl jsem mu říct, že zrovna začínal můj oblíbenej pořad, ale nemohl jsem si vzpomenout, jak se to řekne a tak jsme se šli radši proletět.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Hezké, ale nereálnéM. "H." B.3-. -0. 2004, 27: 1
3-. -0. 2004, 31: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006