O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Výzva České filmové komory

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 02. 04. 2004

Přečtěte si výzvu (nejen) České filmové komory, která zazněla na páteční tiskové konferenci s ministrem kultury ČR Pavlem Dostálem, a kterou již podpořila řada osobností jako např. Saša Gedeon, Jan Budař, Ondřej Trojan, Pavel Strnad, Alice Nellis, David Ondříček, Miroslav Donutil, Vladimir Morávek, Jan Svěrák a další.. a take rada profesnich organizaci,napr.CFTA, Fites a dalsi…

Česká republika patří mezi země s nejnižší podporou národní kinematografie. Ministerstvo kultury proto předloží v březnu do vlády návrh novely zákona o Státním fondu kinematografie, který by měl výrazně zvýšit podporu filmové tvorby v České republice. Fond by mohl získat z odvodů z kin, videokazet, DVD a televizní reklamy až o 300 milionů korun navíc ročně.

VÝZVA NA PODPORU NOVELY ZÁKONA O STÁTNÍM FONDU KINEMATOGRAFIE

Česká republika patří mezi země s nejnižší podporou národní kinematografie v Evropě, ve srovnání s ostatními evropskými státy se ocitáme dokonce i za většinou bývalých postkomunistických zemí . Na podporu filmové tvorby rozdělí Státní fond kinematografie ročně pouhých 60-80 miliónů Kč. Tyto peníze přitom nepocházejí ze státního rozpočtu, větší část tvoří příjmy z prodeje starých českých filmů vyrobených v letech 1965-1991, které však postupně klesají, a korunový příspěvek ke vstupnému do kin. Nedostatečnou státní podporu nahrazovala v minulých letech Česká televize, která však v současné těžké finanční situaci přestala podílet na výrobě českých filmů.

Pokud se Česká republika přesto rozhodne uchovat si kinematografii, která v minulosti slavila světové úspěchy s filmy české nové vlny 60. let, pohádkami Jiřího Trnky nebo fantastickými filmy Karla Zemana, musí zavést účinnější podporu financování původní filmové tvorby podobně, jako je tomu v ostatních evropských zemích. Novela zákona o Státním fondu navrhuje, aby se na financování podílely prostřednictvím odvodů do Státního fondu kinematografie všechny oblasti, které profitují z šíření filmových děl – kina, videodistribuce i televizní vysílání. Tento model nebude znamenat další zatížení státního rozpočtu a při navrhovaných 3% odvodech přinese navíc zhruba 300 mil. Kč ročně. Fond tak bude díky odvodům ze vstupenek do kin, videokazet, DVD a televizní reklamy moci ročně podpořit například 20 celovečerních a 50 dokumentárních či animovaných filmů.

Vstupem naší země do Evropské unie se dostáváme do společenství zemí, které si uvědomují význam kinematografie pro zachování národní identity. Česká republika by proto měla přijmout taková opatření, aby současnou ostudnou situaci v kinematografii napravila.

ŽÁDÁME PROTO PREZIDENTA REPUBLIKY, SENÁTORY, POSLANCE A ČLENY VLÁDY ČR, ABY PODPOŘILI PŘIJETÍ NOVELY ZÁKONA O STÁTNÍM FONDU KINEMATOGRAFIE A POMOHLI TÍM ZACHRÁNIT PŮVODNÍ ČESKOU FILMOVOU TVORBU.

Text výzvy je k dispozici na www.filmovakomora.cz. K výzvě se můžete připojit na e-mailu: vyzva@filmovakomora.cz nebo ji zaslat poštou na adresu: Česká filmová komora, o. p. s., Národní 28, 110 00 Praha 1.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006