O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Hastings Castle

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 06. 04. 2004

V dávných dobách byl Hastings nazýván Hasting a obývali ho lidé z Hastu nebo Hasteru. Hastings sehrálo významnou rolu v 11. století. Po smrti anglického krále Eduarda Vyznavače došlo ke sporu o trůn mezi hrabětem Haroldem a vévodou Vilémem.

V dávných dobách byl Hastings nazýván Hasting a obývali ho lidé z Hastu nebo Hasteru. Hastings sehrálo významnou rolu v 11. století. Po smrti anglického krále Eduarda Vyznavače došlo ke spolu o trůn mezi hrabětem Haroldem a vévodou Vilémem. Když se hrabě Harold nechal korunovat anglickým králem, Vilém se rozzlobil a rozhodl se zaútočit na Anglii. S obrovskou ozbrojenou kavalérií a lukostřelci vyrazil dobývat Anglii a trůn a přistál v Pevensy Bay a základnu vytvořil právě v Hastings, na místě dnešního hradu. Postavil dřevěnou pevnost, kterou si s sebou přivezl z Normandie.

14.října 1066 Vilém porazil Herolda v bitvě u Hastings a na Štědrý den byl korunován ve Westminster Abbey anglickým králem. Ve skutečnosti se tato bitva stala na Seniac Hill blízko Battle (neexistoval, proto Hastings).

Tento dřevěný hrad byl později přestavěn jako znamení královské moci a důležitosti města Hastings jako obchodní přístav a současně nejrychlejší cesta do a z Normandie. Viliam později vyměnil hrad za 60 rytířů, kteří museli sloužit královně.

Hrad byl později přestavěn na Colligiate Church of St. Mary s děkanstvím. U východní stěny sídlila kněžská a chlapecká škola a škola zpěvu.

Od té doby hrad velmi prosperoval, konaly se zde jedny z prvních turnajů v Anglii, bylo zde ubytováno několik normanských králů.

Král Jindřich II. zde nechal postavit hradní tvrz a Jan zde vydal zákon o anglické svrchovanosti. V historii hradu figuroval i Tomáš Becket, když se stal děkanem St. Mary´s Church.

Neočekávané bouře okolo roku 1200 změnily pobřeží Hastings a město nebylo použitelné jako přístav.

V roce 1287 se kus útesu (včetně tvrze) zřítil do moře. Hrad byl poté několikrát atakován Francouzi, byl vyloupen a přestal se udržovat.

V roce 1960 – 1961 byly vyměněny kameny mezi Hastings Castle a Falaise Castle v Normandii (rodiště Viléma Dobyvatele) a každý rok 14. října vlaje nad hradem vlajka jako vzpomínka na Viléma.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006