O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Píseň písní

autor : Redakce , vydáno : 13. 04. 2004

Divadlo Minor vás zve na poetický muzikál o lásce a smrti pro zamilované i opuštěné. Info o hře a autorech v článku (premiéra 16.května 2004).

Divadlo Minor, sídlící už dva roky v nové budově ve Vodičkově 6, je zavedeno především jako divadlo tvořící pro děti. Přesto i zde vznikají inscenace určené dospělým divákům. Společným jmenovatelem těchto produkcí je výrazný výtvarný a hudební styl, důraz kladený na hravost a obrazivost.

Připravovaná inscenace „Píseň písní“ navazuje na tuto poetickou linii. Volbou tématu, inscenačním přístupem i formou zkoušení, se ale vymyká všemu, co za posledních několik let v Minoru vzniklo.

Inspiračním zdrojem je „Nejkrásnější píseň Šalamounova“ zvaná též „Píseň písní“, která po staletí a tisíciletí provokuje svým místy až erotickým obsahem. Hlavním tématem inscenace je láska a milování, tak jak je prožíváme stále znovu, jako by to bylo poprvé.

V blíže neurčené době, v blíže neurčené vesnici se odehrává příběh ženicha, nevěsty a několika svatebčanů. Během svatební oslavy se odkrývají vztahy

v společenství lidí, kteří žijí vedle sebe své životy. Každému z nich v hlavě zní jeho a její „píseň života – píseň písní“. Píseň krásných snů volající po naplnění.

Před našimi zraky se odehrává tragický, komický, smutnotrapný i úsměvný příběh touhy, zamilovanosti, lásky, manželství, prázdnoty a naděje pod taktovkou Boha a Smrti.

Inscenace je pokusem o jevištní studii pocitů; o zachycení okamžiku, emoce, atmosféry prostřednictvím pohybu, obrazu, hudby a tance.

Jan Jirků, kmenový režisér Divadla Minor, se zásadním podílí na tvorbě jeho poetiky. Jeho inscenace získaly řadu ocenění, mezi neúspěšnější patří „Kabaret Tlukot a bubnování“, se kterou bylo divadlo na zájezdu v Jižní Korei.

Autorem výpravy je Martin Chocholoušek, kmenový výtvarník Dejvického divadla, spolupracovník Vladimíra Morávka, nominovaný na Cenu Alfréda Radoka za rok 2003 za scénu k inscenaci “Romeo a Julie” v Národní divadle.

K hudební spolupráci byl přizván Jakub Dvořáček, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka a Hudební fakulty AMU.

Tvůrčí tým doplňuje Vendula Prager, tanečnice, režisérka a choreografka, která studovala ve Francii, podílela se na řadě projektů po celém světě – Nový Zéland, Jižní Afrika, Chile aj. Nyní je zpět v Praze, kde učí na katedře nonverbálního a komediálního divadla na HAMU.

Píseň písní

Scénář a režie: Jan Jirků

Výprava: Martin Chocholoušek

Dramaturgie: Petra Zámečníková

Hudba: Jakub Dvořáček

Choreografie: Vendula Prager

Hrají: Jana Černá j.h., Kristýna Franková, Naďa Husáková, Kateřina Mendlová, Ilona Semrádová, Vlasta Špicnerová, Kateřina Tichá j.h., Lenka Volfová, Filip Jevič, Martin Legerski, Rostislav Novák, Zdeněk Pecháček, Petr Stach, Jan Španbauer, Radim Vizváry

Kapela: Jakub Dvořáček nebo Hynek Obst, Matěj Kroupa, Jan Matásek, Dalibor Mucha, Tomáš Rejholec nebo Jan Hrovatitsch

www.minor.cz

Více o členech podílejících se na představení se dozvíte v příštím článku.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006