O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jak to bylo se smrtí Kurta Cobaina?

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 14. 04. 2004

V pondělí to bylo přesně deset let, kdy zemřel frontman kapely Nirvana Kurt Donald Cobain. A celých těchto deset let se spekuluje, jak to vlastně se smrtí Kurta bylo.

Osudný výstřel padl ze zbraně ráže 22 v noci z 5. na 6. dubna 1994 v nástavbě nad garáží Kurtova domu v Siettlu. Jeho tělo bylo objeveno až 8.dubna, něco kolem 9.hodiny ráno. Byla to sebevražda či vražda? Byl Kurt opravdu zdeptaná troska, která si chtěla ušetřit další trápení a odešla tak vlastní rukou či byl obětí promyšlené vraždy?

Je několik faktů, které nedávají fanouškům nejlepší kapely všech dob spát.

Fakta, která ukazují na sebevraždu:

Několik dní před smrtí změnil závěť.

Kurt nesnášel slávu, hluk potlesku a davu ho ničil. Bral heroin a byl v těžké depresi. Jeho texty prokazují určitou dávku skepse, pesimismu a nenávisti.

Kurtova teta Marry je stále pevně přesvědčena, že se Kurt zabil sám. Již v 17 letech napsal text písně Sebevražda u moře. Byl takový, měl těžký život a na sebevraždu pomýšlel již dlouho.

Kurt nebyl zase takový hlupák. Přečtěte si text písně Come As You Are. Mohla by žena, kterou on tak hluboce miloval, zabíjet?

Již dvakrát mu Courtney zachraňovala život tím, že jej převezla do nemocnice s předávkováním. Tento případ „sebevraždy“ tedy nebyl jediný, bohužel ale nejúčinnější. Proto je jasně prokázáno, že Kurt opravdu pomýšlel na smrt.

Fakta, která ukazují proti sebevraždě:

Kurtovi bylo 27 let. Měl dcerku Francois, ženu Courtney Love, obě zřejmě miloval (o dceři nepochybujme). Byl na vrcholu své kariéry a jeho fanoušci ho doslova milovali. Nikdo nikdy nepředčil famózní úspěch Nirvány. Měl dost peněz, slávu, lásku, přátele. Vše. Jaký je tedy důvod sebevraždy?

Dva dny před nalezením těla Kurta Cobeina si Courtney Love najala detektiva, který ho měl najít (Court byl již cca týden nezvěstný). To už ale přece Kurt měl ležet dávno zastřelený v pokoji nad garáží. Viděl někdo ženu, která najme detektiva ještě předtím, než se podívá, jestli její hledaný není doma?

Na dokumentu, natočeném po Kurtově smrti vystoupil jistý El Duce, který řekl, že mu Courtney nabídla 50000 dolarů, aby zabil Kurta a nakonec se prořekl, kdo ho vlastně zabil. Byl to prý jistý Alan, ale dál to nedořekl. Několik dnů po natočení tohoto rozhovoru našli Ela mrtvého. Prý ho zajel vlak.

Courtney si nakonec život jen zkomplikovala, protože detektiv, který měl Kurta najít se v případu začal šťourat zřejmě víc, než bylo pro ní zdrávo.

Kurt měl v době smrti v těle asi 1, 5 miligramů heroinu na 1 litr krve. V životě by takový člověk neuzvedl brokovnici.

Byla to právě Courtney, kdo našel dopis na rozloučenou. Jak ho mohla najít, když dům prošel policejní prohlídkou a detektiv Grant prohledal vše, včetně postele, kde údajně dopis pod polštářem našla, protože tam hledal drogy?

Dopis, který po sobě údajně zanechal vlastně ani nedopsal on. Poslední čtyři řádky jsou napsané prokazatelně někým jiným. Proč?

Na zbraní nejsou žádné otisky. Že by je Kurt hned po tom, co si rozstřelil hlavu brokovnicí, setřel?

Myslím, že si každý udělá svůj názor. Nejsem zastáncem ani jedné teorie, ale každá z nich má svoje v každé je něco, nad čím se musí každý zamyslet. To, jak to tenkrát bylo, se už asi nikdy nedozvíme.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
KURT Csweet_lilith6-. -0. 2004, 02: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006