O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Neprůstřelný mnich

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 14. 04. 2004

Nedávno jsem v kině shlédla upoutávku na film Neprůstřelný mnich. Nejdřív jsem na něj zanevřela, protože nemám ráda bezduché střílečky a karate souboje, které autoři filmu většinou doplní o jen o něco více inteligentní zápletkou. Ale nakonec mě film celkem příjemně překvapil, už kvůli vtipu a hereckému obsazení.

V hlavní roli se zde předtavují tzv. Bezejmenný mnich(Chow Yun Fat) a Káro (Seann William Scott, kterého znáte např. z filmu Prci, prci, prcičky). Je pravda, že v tomto filmu je z něj najednou prachsprostý zloděj, který pracuje v kině a po nocích trénuje podle čínkých filmů kung-fu, ale nálepku potrhlého Stifflera už mu, myslím, nikdo neodpáře. Nevím, zda-li je to hercovou osobností nebo popisem ve scénáři, ale potrhlého frajera hraje s takovou přesvědčivostí, že je to neuvěřitelné. Film je tak příjemně oživen a vymyká se tedy podobným karate-filmům dnešní doby.

Tito dva se potkají náhodně, když jsou soušasně pronásledování - každý svými nepřáteli :-) Kára pronásleduje policie, protože ho nachytala při opětovné kapesní krádeži, a mnicha pronásleduje banda nájemných vrahů, najatých jeho úhlavním nepřítelem. Společně pomohou malé holčice, která spadne do kolejí metra, zachraňují jí a utíkají svým nepřátelům.

Jejich osudy pak spojí Káro, když ukradne, jako pravý nenechavý zloděj, mnichův svite. Ten si toho po nějakém čase všimne a vrací se za Kárem. Tam ho najde v obležení jakési bandy, se kterou si to Káro začal rozdávat, a tiše stojí v pozadí a přemýšlí o dovednostech, které Káro v boji předvádí.

Tady se do děje přidá třetí postava - krásná (a velice bojeznalá :-) ) Perla, která mu zachrání život.

Co se týče děje, jde opět "jen" o obyčejnou nutnost zachránit svět. Mniši si po staletí mezi sebou předávají svitek, po jehož přečtení si jeho čitatel vydobude neomezenou moc nad světem. Svitku se chce zmocnit nacistický lotr, který po něm celých 60 let, co se svitek předal do rukou dalšího strážce , neúnavně pátrá, vědom si jeho síly a moci. Samozřejmě, že chce svitek využít jen k tomu, aby "vyčistil" lidské rasy od těch "špinavých".

Když už jsme u postavy nasictickému zlosyna, je velice dobře ztvárněna Karlem Rodenem, jehož herecký výkon musí být také po zásluze oceněn. A to kung-fu, které ve filmu předvádí (po částečném přečtení svitku) tady v Čechách ani neukázal, soukromničník jeden, a v Americe si s tím dobývá svět :-)

Samozřejmě je do filmu zapletena i láska, protože Káro se zamiluje do Perly, o které později zjistí, že je dcerou mafiánského bose, který si odpykává dvacetiletý trest ve vězení. Spolu nakonec zachrání bezejmenného mnicha a po hlavním souboji a vítezství jim pak mnich předává své vědění a život jde opět dál. Akorát starosti o svitek již nemá Bezejmenný, ale Perla a Káro.

Opravdu celkem hezký film. Jak už jsem řekla, nemám ráda bezduché kopání do lidí, střílečky a jiné akční blbosti, ale film se mi opravdu líbil. Zasmála jsem se u něj občas, nenudil mne a příjemně jsem si u něj odpočinula.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006