O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Závěr seriálu o Nirváně

autor : ZimerMan , vydáno : 16. 04. 2004

Zatím jsme představili celkově jen osobu Kurta Cobaina. Nirvánu ale netvořil jen on, představuji tedy zbylé dva členy kapely a tedy předkládám před Vás závěr celého seriálu.

Krist Anthony Novoselic (baskytara) se narodil dne 16. května 1965 v kalifornském Comptonu. Rodiče Krist a Maria byli chorvatští emigranti. Jméno "Novoselic" znamená v chorvatštině "nový osadník". Rodina se usadila v Gardeně v Kalifornii a pán Novoselic začal pracovat jako řidič nákladního vozu, rozvážející pitnou vodu. Když bylo Chrisovi 13 let, přestěhovala se jeho rodina do Aberdeenu (rok 1979). Chris měl rád skupiny jako Led Zeppelin či Black Sabbath a byl jejich hudbou stejně jako Kurt omámen. Založil skupinu Stiff Woodies (tuhá dřeva), ale moc dlouho jim to nevydrželo, jelikož Chrisovi zpívané vokály byly tak na úrovni první věty ve skladbě Territorial Pissings (výsostné chcaní) na albu Nevermind. Když se po rozpadu skupiny dal dohromady s Kurtem, založili spolu zanedlouho skupinu Fecal Matter, ale ta také příliš dlouho nevydržela. Na konci 80. let zakládají Kurt, Chris a Chad Channing skupinu NIRVANA a excelují s albem Bleach. Jejich první album bylo nahráno v Sub Pop za 600 dolarů, které jim tehdy zapůjčil Jason Everman, který měl na Bleach hrát pár kytarových částí (na obale je to také psáno), ale ve skutečnosti je prý vůbec nehrál.

Po Kurtově smrti a rozpadu NIRVANY hraje Krist Anthony Novoselic ve skupině Sweet 75 (skupina již neexistuje). "Za Kurta neexistuje náhrada." prohlásil krátce po Cobainově smti.

David Eric Grohl (bicí) se narodil dne 14. ledna 1969 ve Warrenu v Ohiu manželům Jamesu a Virginii Grohlovým. Virginie tehdy učila na střední škole a otec James dělal žurnalistu v novinovém koncernu Scripps - Howards. Tři roky před narozením Dava, se manželům Grohlovým narodila dcera Lisa. V Davových tří letech se rodina přestěhovala z Ohijského Columba do Spring a když bylo Davovi šest, tak se Grohlovi rozvedli. Dave vyrůstal se svou matkou, které si velice váží a řekl o ní toto: "Je to ta nejlepší ženská na světě". "Je tak skvělá." "Je silná, nezávislá, milá, inteligentní a je s ní psina." "Je prostě nej." Do NIRVANY se Dave dostal prakticky náhodou, když Kurt s Chrisem začali shánět nového bubeníka. Na druhém albu NIRVANY, které neslo název Nevermind již tedy hraje Dave Grohl a nehraje vůbec špatně. Hraje s obrovským nasazením a je vidět, že ho to baví. Dave byl také takovým "neviditelným" členem kapely, nikdy toho moc nenamluvil, ale jeho bubnování je nutno ohodnotit jedničkou.

Po Kurtově smrti a rozpadu NIRVANY se na čas ztrácí, ale v roce 1995 zakládá skupinu Foo Fighters, která se blýskla především hitem Learn To Fly.

V seriálu jste se mohli dozvědět o historii celé skupiny a o životech jednotlicých členů kapely. Mohli jste se dočíst o dohadech ohledně smrti Kurta Cobaina a také jste zde našli rozbor nejlepšího CD Nevermind. Myslím, že Seriál Nirvana v kostce postihl všechna důležitá témata, která se této kapely týkají, a proto ho tedy po týdnu uzavírám a doufám, že jste zde našli něco nového.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006