O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kdo se podílel na Písni písní?

autor : Redakce , vydáno : 18. 04. 2004

V nedávném upoutání na divadelní inscenaci Píseň písní jsme vám slíbili představení hlavních tvůrců. Plníme tedy slib - více v článku.

Jan Jirků

režisér

Narodil se 2. 8.1977 v Novém Městě na Moravě.

V letech 1995-2002 studoval na katedře alternativního a loutkového divadla obor

režie a dramaturgie (vedoucí ročníku PhDr.Jan Borna).

Za inscenaci “Živá voda” obdržel na festivalu Skupova Plzeň 2000 cenu za režii.

Spolupracoval s divadlem Nablízko ( “Horor”, “Třeštění ve dvou”, “Cikáni”).

Je autorem řady režií v loutkových divadlech: Alfa Plzeň – “Tajuplný ostrov Lorelaj”, “Málinka, bobr a král na střeše”, Naivní divadlo Liberec – “Jabloňová panna”, Lampion Kladno – “Bajaja”.

Od roku 2002 je kmenovým režisérem a uměleckým šéfem divadla Minor, jeho inscenace jsou stěžejními kameny repertoáru divadla a mají hlavní podíl na vytváření poetiky divadla. Režíroval zde inscenace “O hloupém Kubovi”, “Kabaret Tlukot a bubnování aneb Veliké putování”, “Vánoce aneb Příběh o narození”, “Pluto a Podkova”, “Karkulka a červený balónek”.

Ověnčeny cenami jsou inscenace “Kabaret Tlukot a bubnování” (cena za hudbu na Mateřince 2003, cena Erik na Přeletu nad loutkářským hnízdem 2002) a “Vánoce aneb Příběh o narození” (II.místo na Přeletu nad loutkářským hnízdem 2003).

Martin Chocholoušek

scénograf

Narozen 20.srpna 1975 v Praze. V roce 2000 absolvoval na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU obor scénografie.

Realizoval přes tři desítky scénických i kostýmních výprav do činoherních a loutkových divadel. Je scénografem profilových inscenací Dejvického divadla ( „Oblomov“, „Příběhy obyčejného šílenství“, „Tři sestry“, „SIC!“, „Kouzelná flétna“) a od roku 2003 zde působí jako kmenový výtvarník.

Jeho práci zaznamenala kritika především v souvislosti s režisérem Vladimírem Morávkem, se kterým spolupracoval při scénickém řešení významných projektů Klicperova divadla jako byla např. trilogie „Čechov Čechům“, „Hamlet“, „Othello“. S Vladimírem Morávkem spolupracoval také na scéně pražského Národního divadla – inscenace Verdiho opery „Mackbeth“ a „Romeo a Julie“ W.Shakespeara. Za „Romea a Julii“ byl nominován na cenu Alfréda Radoka za rok 2003.

V divadle Minor je autorem výpravy k inscenaci „O hloupém Kubovi“ (režie: Jan Jirků).

Vendula Prager

choreografka, tanečnice, režisérka

V roce 1989 odjela do Paříže, kde vystudovala mimo jiné Mezinárodní divadelní školu Jacquese Lecoqa. Poté získala angažmá jako herečka a tanečnice v  Divadle Philippa Gentyho.

Své zkušenosti předávala prostřednictvím workshopů, které vedla v různých zemích, například v Chile, Jižní Africe nebo Korei. Na Novém Zélandu byla přizvána k režii inscenace „Le Bouffon mystere“ Daria Fó. Po ukončení smlouvy se souborem Philippa Gentyho se vrátila do Čech znovu pracovat s českými umělci.

S Kamilou Polívkovou zorganizovala divadelní laboratoř v srpnu 1999, kam přizvala mladé české i zahraniční tvůrce, aby společně pracovali na tématu „Barvy“. Výsledkem bylo autorské představení "Prométheus".

V roce 2001 pracovala s Vilem Dočolomanským na jeho autorském představení "Sonety temné lásky" o životě Federica García Lorcy.

V současné době učí na katedře nonverbálního a komediálního divadla na HAMU.

Jakub Dvořáček

Hudebník

Narozen roku 1976. Studoval klavír, skladbu a dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka a skladbu na HAMU. Je autorem scénické hudby k inscenacím divadla Nablízko ( „Salome“, „Ondina“, „V melounovém cukru“), Naivního divadla v Liberci ( „Jabloňová panna“), divadla ALFA ( „Málinka, bobr a král na střeše“), Bohnické divadelní společnosti ( „Sen noci svatojánské“).

Hraje a komponuje v jazzové kapele „Noční optika“, vede Salvátorský pěvecký sbor. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Petra Zámečníková

dramaturgyně

Narozena 21.ledna 1979 v Hradci Králové.

Absolventka katedry alternativního a loutkového divadla, oboru režie a dramaturgie na DAMU (vedoucí ročníku Jan Schmid). Během studií byla členkou STUDIA Studia Ypsilon, kde působila jako herečka, dramaturg, asistent režie a inspicientka.

Je autorkou scénářů k inscenacím „Katynka“ (Zasyrova jedovaté divadlo), „Pastýřka a kominíček“ ( Zasyrova jedovaté divadlo), Peer Gynt (Studio DISK), „Mahulena“ (Studio Damúza), „Karkulka a červený balónek“ (Minor, spoluautor J.Jirků) aj.

Byla půl roku v angažmá jako dramaturgyně v Západočeském divadle v Chebu. Od sezóny 2003/2004 je dramaturgyní divadla Minor.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006