O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Snowbordista

autor : Jiří Kalanyos , vydáno : 21. 04. 2004

Gaspard, mladý francouzský fanda jízdy na snowboardu, obdivuje jako svůj vzor Švýcara Joshe Attersena. Když ho Josh osloví a požádá, aby se v Gstaadu připojil k jeho týmu, nechá Gaspard všeho a vypraví se tam.

Attersen je ale v podmíněném trestu (koná veřejně prospěšnou práci u horské služby a přespává ve vězení), protože při posledním šampionátu Air & Style zbil svého sponzora. Gaspardovi namluví, že mu umožní start na Air & Style, své dívce Ethel ale řekne, že ho chce tajně nechat závodit místo sebe, protože jeho kariéra pomalu končí. Gaspard prochází opojením prvních samostatných životních kroků: užívá si hotelových večírků i mladých ctitelek. Nakonec se zamiluje do Joshovy snoubenky Ethel…

Širokoúhlý film s mnoha efektními záběry z horského prostředí se pokouší o vizuální (a zvukovou) efektnost. Důležitou roli, dobře ve filmu postiženou, má studentka Ethel, která je hlavním prostředníkem mezi oběma mladými snowboardisty, což ovšem nemůže zůstat bez následků. Jelikož Gaspar se do ní zamiluje a to se samosebou nelíbí Joshovy,který sice musí držet jazyk za zuby aby pro něj nic netušící Gaspar skákal na Air & Style,ale svůj vztek si vylévá tím že s n=im absolvuje tvrdé tréninky a později velmi nebezpečnou jízdu svahem.

Akční scény na snowboardech jsou točeny s profesionálními kaskadéry a jezdci. Ačkoliv často trpí střihovými nepřesnostmi, uspokojí předvedenými výkony ctitele tohoto sportu. Mnoho záběrů bylo nasnímáno z letícího vrtulníku, skoky jsou většinou zpomalovány či nastavovány sestřihem z pohledu více kamer. Právě tyto sekvence doprovází výborný zvukový doprovod, kde rytmus hudby provází i nápaditý zvukový design. Snowboardista se trochu odvážně snaží o přesah banálního sportovního dramatu do oblasti psychologie, což se mu ne vždy daří, činí tak ale se sympatickou snahou o filmovými prostředky vystavěný příběh a v pravém slova smyslu akčním vyvrcholením.I když se mnoha lidem bude tento film zdát divný a trochu chaotický, kaskaderské scény kterých je opravdu více jak dost uspokojí asi každého milovníka adrenalinových sportů.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006