O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Božena a Vlasta - česká telenovela

autor : Lexa , vydáno : 22. 04. 2004

Božena čekala na svého přítele v krásné lesní scenérii. Slyšela zpěv ptáků a šum vody v  jezírku. Konečně uviděla mezi stromy postavu. Byl to ON. Přiběhl k Boženě a objal ji. Začali se vášnivě líbat.

…Náhle ucukl. Božena se velmi podivila. Svěřil se jí, že má velké trápení. Bude muset odjet na služební cestu a tak se přišel rozloučit. Božena smutně klesla mezi květiny.

"Lásko, bude to zkouška našeho vztahu," uklidňoval ji.

"Bojím se, že to nezvládnu," odpověděla Božena. Přisedl si k ní a objal ji. Pak Boženu naposledy políbil…

Vlasta zadržela slzu v oku. Další dojemný díl velmi oblíbené telenovely "Božena" skončil. Seriál byl opravdu velmi úspěšný. Podíly v koláčích sledovanosti dosahovaly obrovských rozměrů. Vlasta se často ztotožňovala s hlavní hrdinkou Boženou. Byla totiž v důchodu, její děti byly dospělé a telenovely tak tvořily hlavní náplň jejího života.

Vstala ze svého křesla a šla se podívat do kalendáře. Zarazila se. Zítra k ní měla přijet její dcera Růžena s vnoučaty na hlídání. Ve stejnou dobu šel ale v televizi další díl "Boženy"!

"Co když nebudou seriál nikdy opakovat?" zděsila se. "Boženu" si prostě nesměla nechat ujít. Celou noc nemohla spát. Nevěděla, co bude příští den dělat.

Když se ráno nasnídala, oblékla se a spěchala k sousedce. Každé dopoledne tam u kávy rozebíraly jednotlivé díly telenovely.

"Jiřko, musíš mi pomoct!" vyhrkla Vlasta ještě ve dveřích. Pak ji zasvětila do celého problému.

"Tak se na to tentokrát nedívej. Já ti to pak to, tentononc, no řeknu," odpověděla Jiřina. Na to ale Vlasta nemohla přistoupit. Nevynechala zatím žádný díl a Jiřka měla navíc sklerózu. To Vlasta nemohla riskovat.

Vrátila se tedy domů s nepořízenou. Zavolat dceři Růženě nechtěla, tak se zamyslela nad tím, co by v této situaci udělala Božena. Uchýlila by se ke lsti! Vlasta vzala papír a provázek. Vyrobila cedulku a na ni napsala:

NEJSEM DOMA, VRÁTÍM SE ZA HODINU.

"Mezitím se ale budu dívat na "Boženu" a až skončí, zadním vchodem vyjdu a jako se vrátím z procházky" plánovala nahlas.

Z reproduktoru v televizi se ozvala známá znělka. Lahodné tóny připoutávaly věrné divačky k obrazovce. Začala píseň: "Božena, všem lásku dává,

Božka, to velké loučení. Božena, pak šátkem mává,

Božka, to velké milování."

Dozněla hudba a další díl začal. Vlasta se však nemohla soustředit na to, jak dopadne rozloučení Boženy a jejího milence. Seděla na křesle a byla velice nervózní. Podvedla svou rodinu. Vstala a vypla televizor, aniž by díl skončil. Zadním vchodem vyšla z domu. Namířila si to do lesa. Uvědomila si, co je kolem za nádheru. Pravá příroda byla mnohem krásnější, než v telenovelách.

Po chvíli zadumání se rozhodla vrátit. Tam už na ni netrpělivě čekala dcera Růžena s celou rodinou.

"Ahoj, babi" ozvaly se děti a běželi k Vlastě. Ta si uvědomila, že koukat na seriály, a bavit se o nich se sousedkou není v životě to nejdůležitější.

Chytla vnoučata za ruce a odešla s nimi na výlet. Růžena objala svého manžela a řekla:

"Ach lásko, teď máme na sebe konečně chvíli čas." On náhle ucukl.

"Mám velké trápení. Budu muset odjet na služební cestu." Ozvala se srdceryvná hudba.

Tak skončil další kýčovitý díl ostře sledované telenovely "Vlasta a Růžena".

telenovela

Autor je zástupcem šéfredaktora O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
božena5-. -0. 2004, 27: 1
   autor článku5-. -0. 2004, 28: 1
      božena5-. -0. 2004, 31: 0
         Lexa5-. -0. 2004, 31: 1
            božena6-. -0. 2004, 01: 1
               Lexa6-. -0. 2004, 01: 1
                  božena6-. -0. 2004, 02: 1
OstudaHanka5-. -0. 2004, 29: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006