O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Letní shakespearovské slavnosti 2004

autor : Redakce , vydáno : 24. 04. 2004

V pondělí 19. dubna začala v pražském Divadle Na Zábradlí první čtená zkouška inscenace Romeo a Julie – novinky letošního osmého ročníku Letních shakespearovských slavností. Divadelní festival pod širým nebem se opět pořádá od konce června do poloviny září v autentických kulisách na hradech v Praze, Brně i Bratislavě.

Letní shakespearovské slavnosti (25.6. -12.9.) se letos odehrají ve znamení premiéry ROMEA A JULIE: inscenaci s pozoruhodným hereckým obsazením režíruje Martin Huba. Ten už pro Shakespearovské slavnosti vytvořil velmi úspěšného Krále Leara s Janem Třískou.

Hubovo nastudování Romea a Julie slibuje roztančené, energické představení s baletními scénami a neokoukanými hlavními představiteli. Ty obklopí herecké hvězdy, které režisér často vytipoval z předchozí úspěšné spolupráce. V obsazení Romea a Julie tak figuruje například Emília Vášáryová, Bohumil Klepl, David Suchařípa, Jan Vlasák nebo Marek Vašut.

Obsazení ústředního mileneckého páru předcházel velký konkurz v Praze a Bratislavě, na které se přihlásilo přes dvě stě adeptů. Roli Julie nakonec získala Kateřina Čapková, devatenáctiletá studentka herectví pražské Státní konzervatoře. Alternovat ji bude Zuzana Vejvodová, známá z Divadla na Fidlovačce nebo divadelní verze muzikálu Rebelové. Jako Romea uvidíme dvaadvacetiletého Jiřího Hájka: talentovaný mladík letos končí studium JAMU v Brně. Alternace Romea se zhostí Ladislav Hampl z Divadla na Vinohradech.

Shakespearovská představení pod širým nebem pořádá opět Agentura Schok, hlavním partnerem Slavností je už pátým rokem finanční skupina PPF. Ta akci opět poskytuje nejen finance, ale i své nápady a iniciativu, aby zvýšila jejich rozsah, kvalitu i prestiž. „Rozsah, návštěvnost i renomé Shakespearovských slavností jsou dnes už nepřehlédnutelné,“ říká Ivan Lackovič, ředitel marketingu finanční skupiny PPF. „Slavnosti patří k nejvýznamnějším kulturním událostem roku a i letošní ročník slibuje, že tomu nebude jinak.“ Ivan Lackovič připomněl i dvě zajímavá jubilea, která se k letošním Slavnostem váží. „Hra Romeo a Julie bylo na Pražském hradě poprvé uvedena přesně před deseti lety a v případě Williama Shakespeara si brzy připomeneme 440 výročí jeho narození. Je tedy zcela na místě, že letos Slavnosti uvedou právě nejznámější i nejhranější hry z jeho rozsáhlého díla – Romea a Julie a Hamleta.“ Dodejme, že představitel HAMLETA Jiří Langmajer byl za svůj energický výkon mj. nominován na Cenu Alfréda Radoka i Cenu Thálie.

Své pojetí HAMLETA, tentokrát v angličtině a v provedení velkých loutek, uvede na Pražském hradě i společnost Czech American Marionette Theatre z USA. Hostujícím souborem z domácí scény bude tento rok Divadlo F.X. Šaldy v Liberci s inscenací Konec dobrý, všechno dobré v režii Jana Kačera. Původní, z části dvojjazyčný překlad Romea a Julie je čerstvým dílem prof. Martina Hilského, který bude na slovenských pasážích spolupracovat s básníkem a překladatelem Lubomírem Feldekem. „Vždycky se těším, až slova překladu na jevišti ožijí,“ řekl Martin Hilský, který hodlá už tradičně hercům přednést svůj pohled z hlediska jazyka hry a jejího překladu. “Setkání s herci a jejich otázky jsou vždycky i pro mne velmi užitečné – vždyť jsou to oni, jejichž ústy nakonec hra promlouvá,“ řekl Hilský.

Na první čtenou zkoušku do Divadla Na zábradlí - kde jinak pravidelně hostuje - se dostavila mj. Emília Vášáryová: výtečnou slovenskou herečku, kolegyni z Národního divadla v Bratislavě obsadil Martin Huba do role Chůvy. Kvůli natáčení se naopak omluvil Bohumil Klepl, který bude hrát Juliina otce Kapuleta (alternuje Jan Vlasák). Kapuletovou ztvární herečka Národního divadla Martina Válková (alternuje Jana Janěková ml.), v roli Knížete se na divadelní scénu po letech vrací Marek Vašut. Vavřince ztělesní David Suchařípa, v úloze Romeova otce Monteka uvidíme Igora Chmelu. V inscenaci se dále objeví i  Filip Čapka jako Merkucio (loni mj. alternoval s Jiřím Langmajerem úlohu Edgara v Králi Learovi) a Marek Taclík jako Petr (známý z role Osvalda v Králi Learovi, ceněné inscenace Osiřelý západ pražského Činoherního klubu, ale i z Ondříčkova filmu Jedna ruka netleská).

Premiéra Romea a Julie proběhne 25. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu. Za ideálního počasí by se jen v Praze mělo odehrát až pětačtyřicet repríz. Šestkrát je představení plánováno v Brně, pětkrát v Bratislavě. Hamlet by měl být v Praze uveden až sedmadvacetkrát, v Brně se počítá s maximálně šesti představeními. V Brně začnou Slavnosti 28. července (zahájí je loňská inscenace Hamlet s Jiřím Langmajerem, která poběží do 23.7.), inscenace Romeo a Julie se na brněnském Špilberku představí od 2.8. do 7.8.

Hostující soubory uvítá Pražský hrad už tradičně koncem srpna (23. a 24.8 to bude Hamlet v podání Czech American Marionette Theatre a 25. a 26.8. Konec dobrý, všechno dobré – Divadlo F.X. Šaldy v Liberci). Konec letošních Slavností je plánován na 12. září 2004.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
TáborskýHonza Suchý6-. -0. 2004, 07: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006