O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


HONIČKA

autor : Milan S. Exner , vydáno : 26. 04. 2004

V tomhle domě žiju už druhý léto. A snad to tady ještě nějakej ten rok vydržím. Domek stojí na konci mrňavý vesničky jménem Les. Kolem něj vede cesta, která od sebe odděluje pole s obilím a jehličnatý les.

V tomhle domě žiju už druhý léto. A snad to tady ještě nějakej ten rok vydržím. Domek stojí na konci mrňavý vesničky jménem Les. Kolem něj vede cesta, která od sebe odděluje pole s obilím a jehličnatý les. Z čehož mě osobně zajímá hlavně to pole. V domku, kterej je jednopatrovej, s podkrovím předělaným na obytný, se mnou žije ještě Karel s manželkou Kamilou a jejich čtyřletá Klárka. Ta jediná mě má ráda. Když má čas (a to mívá) a když je pěkný počasí (to je větší problém), sedíme na dvorku a ona mi vypráví. Já teda těm jejím fantaziím nerozumím, ale jsou to docela fajn chvilky. Kamila mě nemá ráda vůbec. Radši se jí snažím vyhejbat a celkem se to daří. A Karel ? Karel mě přímo nesnáší. Na něj si fakt musím dávat pozor, abych ho neprovokoval. Jenomže… stane se. Znáte to, nastane večer, teda spíš noc, a mlsná je tady. Chuť na něco hmmmmm mlask malýho ……takovej malinkej kousek slaninky. Mlask. Kašlu na linii a na hloupý řeči, že v noci se jíst nemá. Mlsná je silnější. A už si to, potichoučku, abych nikoho nevzbudil, směřuju do špajzu. Ještě jedny dveře a už tam budu. Sotva jsem se zakousl, zaslechl jsem v kuchyni šramot. Zalezl jsem do kouta a doufal, že mě nebude vidět. Otevřely se dveře a prudký světlo mě na dvě vteřiny oslepilo. A pak jsem uviděl Karla. Bohužel, on mě taky. Naneštěstí ho chytla mlsná ve stejnou dobu jako mě. A tak, zatímco se rozhlížel kolem, čím by mě praštil, rozběhl jsem se proti němu. Strejda mi vždycky říkal, že nejlepší obrana je útok, a měl pravdu, protože Karel to nečekal a jenom se na mě zmateně podíval. Proběhl jsem kolem něj a už jsem byl v kuchyni. Karel se stačil jenom otočit a bez míření hodit sklenici se zavařenou cibulí. Ta se roztříštila půl metru vedle mě o kuchyňskou linku. Ale to já už byl v předsíni. Když jsem se dostal na její konec, buch, těsně vedle mě dopadla pantofle. A hned i druhá. Karel stál na jedný straně předsíně, já, čtyři metry od něj, na druhý. On byl rudej vzteky. Já bílej strachy. Stáli jsme proti sobě a dívali si do očí. Šlo o to, kdo z koho. Najednou se ozval ze schodiště hlas Kamily : „Karlé, dějé sé něcó ?“ Karel se podíval tím směrem a mě ta vteřinka nepozornosti dovolila překonat nebezpečnou vzdálenost ke své skrýši. „Tak có jé, Karlé? Zasé tá myš ? Tak próč už jí konečně nezabijéš ?!“

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006