O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Světlé období roku právě začíná

autor : Redakce , vydáno : 27. 04. 2004

a tak vás zveme poznávat krásy domova i k výletům za humna. BELTINE se letos ocitl nejzápadněji ve své desetileté kariéře. Měřeno festivalovým věkem, je Svátek keltské kultury právě v nejlepších letech. Magická noc BELTINE je letos o to významnější, že je DVOJCTIHODNÁ: má v sobě náboj tisíců Beltinů , slavených našimi dávnými předky, a jedinečnost toho letošního – neboť právě Beltinová noc je nocí našeho návratu do Evropy.

A možná i proto se letošní Beltine koná na místě, které bylo odpradávna, už v těch časech, kdy české země byly součástí Hercynského lesa, aby se posléze staly známé jako BOIOHAEMUM, branou do západní Evropy.

Řeka AGARA pramení ve Smrčinách, z dnešního Chebu je to po silnici k parkovišti, ze kterého jste zakrátko na louce s jejím prameništěm, 45 minut. Dlouhých 50 let to však bylo dál nežli na Ural…Hrad , štaufská falc císaře Barbarossy, se tyčí na Agarou/Ohří, jejíž německé jméno EGER dalo jméno i městu. Agara je keltsky Bystrá řeka. Teče pak na sever, razíc si cestu malebnou krajinou pod nejdelším pohořím naší země – pod Krušnými horami (nebo taky MÉLIBOKÉ, SUDÉTOU=Lesem divokých sviní), až spojí svou vodou s tokem řeky ALBIS (Labe), nemohutnější v Boiohaemu…Meandruje v lukách u Kynšperka, odkud ji sjíždějí vodáci. Chvílemi pění v peřejích, chvílemi plyne tiše hlubokými údolími…Na vrcholcích nad ní se tyčí kamenní svědkové dávných událostí.. Na samém počátku pohoří Méliboké je to VYSOKÝ KÁMEN, tajemný, masivní a bizarní skalní útvar, opředený pověstmi , jež prý mají keltský základ. Z Britských ostrovů přišel do zdejší krajiny v dobách na počátku našeho letopočtu Viking, stíhaný kletbou tamějšího druida . Po třináct generací obývali horu prokletí rytíři z Vysokého Kamene, a co víc…jimi naloupené poklady jsou ukryty hluboko v hoře, pod skalním masivem.

Není to jediná tajemná hora v tomto kraji, který díky BBELTINE možná poprvé někteří navštíví. Z Vysokého kamene dobře viditelná DYLEŃ , patřící však již k pohoří GABRETA, v sobě ukrývá dokonce celé prokleté město, postavené pyšnými trpaslíky. Ano, kdyby znal pan profesor Tolkiena zdejší pověsti, kdoví, kam všude by ještě zabloudil Gandalf a Bilbo… Město pod Dylení propadnuvší bylo v dávnověku prokleto slovy „: Až zpustne město na Ohři(Cheb)/město na Dyleni se znova vynoří.“ Vzhledem k poměrně geologicky nedávné sopečné aktivitě zdejší krajiny to zase nemusí být až tak vyloučeno…v sousedství Dyleně totiž najdeme sopku Železnou hůrku, činnou ještě ve čtvrtohorách. Podobně jako její sestra Komorní hůrka mezi Chebem a Františkovými Lázněmi.

Název Dyleně poukazuje na keltský slovní základ, a protilehlý vrch KRUDUM v masivu Slavkovského lesa

název po více nežli 2000 let nezměnil…i kolem Krudumu se to hemží skřítky, vílami a trpaslíky. Krajina kolem Agary, krajina mezi Gabrétou a Sudétou svou paměť znuvu nalézá. Poutníci k letošnímu slavení Beltinu, pokud si udělají čas – a prodloužený víkend to umožňuje – mohou neobyčejné zážitky ze Svátku keltské kultury na chebském hradě propojit s návštěvou některé přírodní zajímavosti…pokud budou hledat informace, kromě tradičních zdrojů jim určitě rádi poradí členové Společnosti AGARAIN, kteří budou tábořit po dobu trvání Svátku v hradním příkopě.

Doufejme jen, že Belen, Cernunos, Taranis i Trojná Bohyně svým vlivem rozptýlí dešťové mraky a magická noc BELTINE , ozářená posvátnými ohni, bude hvězdná a bez mráčku…

Autor: Václava Melčová – Valenis

BELTINE www.beltine.cz

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006