O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Shooglenifty : Progresivní keltská hudba ze Skotska

autor : Redakce , vydáno : 29. 04. 2004

Shooglenifty, pocházející ze skotského Edinburghu, tvoří 6 hráčů, kteří bravurně ovládají hru na své nástroje, takže výsledný zvuk spojuje tradiční skotské tóny i bohatství world-music s rytmickou energií, vynalézavostí a současnou taneční hudbou. Posledchnout si je můžete na Svátku keltské hudby Beltine v Chebu 30. dubna – 1. května 2004.

Garry Finlayson (banjo, elektrické banjo)

Quee Macarthur (basová kytara )

Luke Plumb (mandolina, banjo)

Angus R. Grant (housle)

Malcolm Crosbie (akustická a elektrická kytara)

James Mackintosh (bicí, perkuse, piano)

Shooglenifty, pocházející ze skotského Edinburghu, tvoří 6 hráčů, kteří bravurně ovládají hru na své nástroje, takže výsledný zvuk spojuje tradiční skotské tóny i bohatství world-music s rytmickou energií, vynalézavostí a současnou taneční hudbou.

Shooglenifty často vystupují na festivalech po celém světě a dokonce i na těch neprestižnějších a nejznámějších festivalech a místech jako je Sydney Opera House, Washington Kennedy Center, Chicago World Music Festival, Vancouver International Folk Festival nebo Philadelphia Folk Festival.

Skotské hudební tradice byly zkombinovány s moderními vlivy rocku, popu, jazzu, a taneční hudby, aby vytvořily jedinečný zvuk skupiny Shooglenifty popisovaný v angličtině jako: hypno-folkadelic/ambient/traditional. Jejich styl plně naznačuje i jméno kapely, které převzali ze skotského slova označujícího třesení, zmítání či zmatený pohyb.

Shooglenifty aplikují zcela ojedinělý přístup ke kořenům své tradiční hudby a každý z hudebníků je jedinečnou osobností.

Vynikající houslista Angus R. Grant, kterého učil hrát na housle jeho otec, je mistr West Highland stylu. Quee Macarthur, hráč na basovou kytaru, který vyniká svým tvořivým přístupem, je také dobrým perkusionistou a skladatelem spolupracujícím s tanečními a divadelními společnostmi. Luke Plumb je skvělým mladým hudebníkem z Tasmánie, vynikajícím hráčem na mandolínu. James MacKintosh, který hraje i na piano, je v současné době vysoce uznávaným hráčem na bicí a perkuse. Malcolm Crosbie hráč na basovou kytaru směřuje svým stylem ke groovu. A konečně Gerry Finlayson, který se začal sám ve 13 letech učit na kytaru, podle amerických bluesových nahrávek a krátce poté, co se na konci 70. let přestěhoval do Edinburghu vyměnil kytaru za banjo. Nyní hraje na specielně vyrobené elektrické banjo - Banjax, které sestavil Dallas Sutherland s finanční pomocí Arts Trust of Scotland.

Autor: Veronika Nováčková

Více www.beltine.cz

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006