O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Česká republika bude poprvé v Cannes

autor : Redakce , vydáno : 30. 04. 2004

Legendárního filmového festivalu v Cannes se zúčastní letos poprvé aktivně i Česká republika prostřednictvím Českého filmového centra.

Snahou Českého filmového centra je obnovit prezentaci českého filmu mezi ostatními významnými zahraničními kinematografiemi a poskytnout nejen informace o současných českých filmových novinkách a infrastruktuře českého filmového průmyslu, ale i o zkušenostech a možnostech v oblasti mezinárodních koprodukcí.

„Významné festivaly a trhy mají pro každou kinematografii nenahraditelný efekt a zejména pak pro takzvané „malé země“, mezi které Česká republika s omezeným tuzemským trhem patří. Touto cestou může upoutat pozornost filmových odborníků, např. sales agentů (prodejců filmů), festivalových programátorů, mezinárodních žurnalistů, apod.“ říká Magdaléna Králová z Českého filmového centra.

Nejen z těchto důvodů je aktivní přítomnost na MFF Cannes 2004 - na nejdůležitějším festivalu a filmovém trhu v Evropě - pro českou kinematografii nesmírně cenná.

Na odborném trhu na MFF Cannes České filmové centrum spolupořádá pavilón pod společnou hlavičkou tří států: Česka, Slovenska a Polska. Pavilón se stane součástí trhu Village International, jenž nabízí vybraným zemím rozsáhlé prostory pro prezentaci své kinematografie. Nachází se na velmi prestižním místě vedle hlavní budovy festivalu.

Maďarsko bude mít na trhu MFF Cannes samostatný pavilon, Česká republika však není v současné době schopna sama pokrýt náklady na tuto finančně náročnou akci. Z těchto důvodů byla zvolena společná prezentace tří států. Produkci pavilónu koordinuje pro všechny tři státy České filmové centrum. Na nákladech pavilónu se každý ze států podílí jednou třetinou. České náklady jsou hrazeny z prostředků Ministerstva kultury a České filmové komory.

Jedná se také o první významnou prezentaci české kinematografie v zahraničí po vstupu České republiky do Evropské unie.

Aktivity Českého filmového centra v rámci MFF Cannes:

• Předávání kontaktů na filmové společnosti a tvůrce z českého filmového průmyslu

• Odborná prezentace podmínek mezinárodních koprodukcí s ČR

• Pravidelná setkání na terase pavilónu sloužící k navázaní kontaktů a k pracovním jednáním

• Prezentace propagačních materiálů českých filmů

• Videoprojekce českých filmů zahraničním prodejcům, zahraničním novinářům či festivalovým programátorům

• Uspořádání „Českého národního dnu“

• Prezentace české Film Commission, která poskytuje informační servis o natáčení v České republice

• Distribuce propagačních materiálů Českého filmového centra (katalogy, DVD,apod.)

FESTIVAL V CANNES: 12. – 23.květen 2004

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006