O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


ÚNOS PROFESORA

autor : Milan S. Exner , vydáno : 10. 05. 2004

Touto ulicí jsem chodil rád už jako malý. Tak jako tenkrát i nyní mi přijde ponurá a tajemná. Řekl bych – strašidelná. Jen jedna lampa se slabým světlem, vymlácená okna, pootevřené dveře bez klik.

Touto ulicí jsem chodil rád už jako malý. Tak jako tenkrát i nyní mi přijde ponurá a tajemná. Řekl bych – strašidelná. Jen jedna lampa se slabým světlem, vymlácená okna, pootevřené dveře bez klik. Nevím proč, ale vždy, když mám přednášky až do večera, jdu tudy. Snad proto, abych si dokázal, že už nemám ten zvláštní pocit, jako když jsem byl žák, středoškolák nebo vysokoškolák. Ale i přes mou několikaletou děkanskou praxi jsem se ho nezbavil. Byl jsem sotva v třetině ulice, když jsem za sebou zaslechl šramot. Možná i kroky. Prudce jsem se otočil. Krok ode mne stál muž. Ve chvíli, kdy jsem si uvědomil nebezpečí, natáhl ke mně ruku s paralyzátorem ….

Otevřel jsem oči. Pootočil jsem hlavou. Zahýbal jsem všemi prsty na levé a pravé ruce, potom i na nohou. Více jsem nedokázal. Byl jsem pevně přikurtován k lůžku. U dveří pokoje stál muž s rukama v kapsách u kalhot. Z pod saka bylo vidět pouzdro a rukojeť pistole. Jakmile zahlédl, že jsem se probudil, někam odešel. Bože, zřejmě únosci. Co po mně mohou chtít ? Respektive, co za mne mohou chtít ? A od koho ? Pokud to nebyla náhoda, musí přeci vědět, že nejsem bohatý, tak po manželce asi ne. Že by po universitě ? Bez namyšlenosti a se vší skromností mohu prohlásit, že jsem pro ni téměř nezbytný. Nebo rovnou po ministerstvu ? Je pravdou, že v matematickém a fyzikálním oboru je ve světě mé jméno více než známé. Ten muž se vrátil a opět se postavil ke dveřím, kde stál předtím.

„Prosím vás, co ode mne chcete ? “ Muž se pousmál :

„ To všechno vám za chvíli řekne šéf sám, pane profesore. Já můžu jenom prozradit, že jde o jeden váš orgán. Hihihi ….“

Ježíšikriste …. A hrome …. sakra. Žádný únos pro peníze, bože, nebude žádná výměna, tímhle to vše končí. Ale proč mne tedy nenechali milosrdně uspaného a rovnou mi neuřízli co chtějí ? Nemohou přeci počítat s mým vědomým souhlasem. Otevřely se dveře a v nich stál muž, zabírající svým tělem celý jejich prostor. Měl na sobě tmavé šaty s tenkými tmavomodrými proužky, na hlavě klobouk téhož vzoru a v ústech, pod mohutným knírem, dlouhý doutník. Mafián jak vystřižený.

„No tak, pane profesore, tak už jste se nám probral, ale že vám to trvalo. Už vám řekli, co od vás potřebujeme ? Né ….? No, potřebujeme váš mozek ! “

Vytřeštil jsem oči, ale on si v klidu ke mně přisunul židli a posadil se.

„Nikde jsem nesehnal lepšího matematika než vás, tak doufám, že se nějak domluvíme. Můj syn už podruhý propadl ve třetí třídě z matematiky, takže by potřeboval nějaký doučování.“

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006