O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jaké zvířátko dítěti pořídit?

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 13. 05. 2004

Asi každé malé dítě někdy zatouží vlastnit domácí zvířátko. Ale rodiče pokaždé namítnou, že péče o zvíře je moc náročná (štastnější rodiče pak zvíře zamluví případnou alergií) a je vymalováno. Naštěstí pro děti, naneštěstí pro rodiče, je tu jedno zvířátko, které se od ostatních liší. Několik důvodů, čím je tak výjimečné aneb óda na činčilu jihoamerickou pravou.

Činčila jihoamerická pravá pochází z And a je to tedy zviřátko přinejmenším velmi čiperné. Narozdíl tedy od morčete a jiných obtloustlých hlodaců je velmi živá a hravá. Průměrná délka života je u ní asi 20 roků. Nemusíte tedy dětem každé tři roky vysvětlovat proč jejich křeček Ferda (Pepa, Karel, Honza atd.) už týden nevylezl z baráčku.

Na jednom centimetru čtverečním má 20 tisíc chloupků. Ne nadarmo se z tak hebkého kožíšku dělají kožichy. Hladit činčilu je opravdový požitek a krom krásného vzhledu a hebkosti se v tak husté kožešině neudrží parazité, takže jsou vyloučena jakákoli další nechtěná domácí zvířátka :-)

Na její kožešinu doposud nebyla zjištěna alergická reakce, takže se skvěle hodí pro lidi, kteří si zvíře nemohou pořídit právě kvůli alergii.

Nemáte na zvířátko tolik času, jak byste si přdstavovali? Vracíte se domů až pozdě večer, odcházíte ráno? Skvělé, nic lepšího pro ni nemůžete udělat. Činčila je zvíře noční, takže se teprve večer probouzí a vyžaduje pozornost, zatímco přes den spí - schovaná ve svém domečku.

Někteří lidé nemají rádi typicky natvrdlá zvířáta, kteřá jen žerou a nic nedělají. Právě pro ně je vhodná činčila. Protože to, co dokáže jedna malá činčila, to leckterý člověk nesvede (činčila mého známého protáhla mřížemi s centimetrovýma mezerama jeho polštář na spaní (půlmetrový). To, jak si otvírá klec je zbytečná věc zmiňovat…) .

Lze ji naučit na oslovení, zvykne se poměrně rychle na ruku. Mazlení je individuální, ale na mačkání v dětských ručičkách není. Jak jsem řekla, je to zvíře živé a chytré, nenechá se jen tak pro nic za nic omezovat.

Žere seno, speciální granule a koupe se ve speciálním písku. Klec se hodí trošku větší s možností alespoň jedné poličky na skákání, vaničkou na písek a jesličkami.

Jak se budete chovat k činčile, tak se ona bude chovat k vám. Může za vámi chodit volně po bytě, slyšet na jméno, spát s vámi v posteli a nechat se nosit na rameni či vás může pořádně rafnout a absolutně vás ignorovat.

Ale to je na ní snad to nejkrásnější, že to není jen tříroční záležitost, obtloustlá bečka povalující se mezi pilinami a tupounské zvíře v jednom, ale Zvíře, které je jedinečné a má svou hlavu.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
komplexIvana8-. -0. 2004, 16: 1
Re: ČlánekIvana8-. -0. 2004, 16: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006