O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Městské noční poprvé

autor : Lexa , vydáno : 23. 05. 2004

Ještě nikdy jsem nebyl sám v podvečerním ruchu velkoměsta, já chlapec z malé vísky v hlubokých hvozdech Brd…

Nyní ale kráčím po pražském chodníku a prodírám se hustými davy lidí. Výkřiky lidí, zběsilé zvonění tramvají, burácení motorů rychle projíždějících i klaksony v zácpě stojících aut. To vše doléhá k mým na hluk nepříliš připraveným uším. Stojím na křižovatce. Kolony aut zdají se býti nekonečné. Společně s několika obyvateli tohoto města čekáme na sympaticky kráčejícího zeleného panáčka. Neznáme se, ale toto čekání nás v tuto chvíli spojuje. Konečně! Přecházím po zebře. Uprostřed křižovatky bohužel zůstává několik automobilů. Řidiči intenzivně užívají svých klaksonů. Nechávám je napospas sobě navzájem a jdu dál. Chýlí se k večeru a davy v ulicích postupně řídnou. Alespoň je kolem mne více prostoru. Míjím stánky, malé i větší obchody. Z výloh útočí nabízené slevy podpořeny příhodně přiloženými slogany. Nápisy a reklamy na domech se rozsvěcují stejně rychle jako ubývá svitu slunce Je to rozkošná úměra. Sebevědomě se napřimuji a snad z bezděčně spontánního světáctví si prozpěvuji písničku: "Když Praha za noci, zazáří neonem…" Postupně si však začínám uvědomovat, že potkávám stále méně a méně lidí. Na téměř už nikým nekrytém chodníku zlověstně trůní výkaly. Doufám že psí. Nad pozdně večerním městem panuje ticho, jen občasně přerušované vzdáleným křepčením. Měsíc není přes mlžný smogový opar vidět a na ulici tedy dopadá pouze světelné kužely pouličních lamp. O slovo se začíná hlásit podivná urbánní úzkost. Tmavé stíny vylidněné ulice jako by se po mně sápaly. Zrychluji svůj krok a nedůvěřivě přejíždím očima po všem okolo. Vídám už jen zapomenuté a ztracené lidské existence. Vrásčitou a zanedbanou ženu s děsivým podlouhlým hákem! Vyhýbám se jí a tím i popelnici, kterou se pokouší vyšmelcovat. Tímto zoufalým úskokem se však dostávám téměř na krok od špinavého, podivně nahrbeného muže. Všimá si mě. Bez ostychu ke mně zamíří a zdvihá hlavu. Otočím se a pohlednu tak přímo do jeho vousatého obličeje. "Kupte si Nový Prostor!" náhle vyštěkne. To už ale běžím pryč. Po chvíli se musím zastavit, neb se mi v metropoli špatně dýchá. Klesám k zemi. Náhle zahlédnu tramvajovou zastávku – ostrůvek naděje! Vzchopím se. K zastávce se právě blíží noční spoj. Rozbíhám se, abych stihl nastoupit. Konečně potkávám spořádané občany. Dívají se však na mne s rostoucí nedůvěrou. Jako bych byl nějaký nebezpečný vyvrhel. A když se tramvaj ocitá na další zastávce, všichni cestující raději rychle vystupují. Opět jsem osaměl. Z tramvaje vylézá dokonce i řidič! Co se proboha stalo? Ach tak, dojel jsem na konečnou…

próza

Autor je zástupcem šéfredaktora O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006