O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Rozhovor s Martinou Dimmerovou

autor : Redakce , vydáno : 23. 05. 2004

Martina Dimmerová je organizátorkou Festivalu divadla a hudby Vyšehrad 2004. Jak jí realizace festivalu napadla? Jak probíhala a co vše se bude na festivalu dít? Více v článku.

Jak se zrodila myšlenka na uspořádání tak žánrově pestrého festivalu pod širým nebem?

Mám zkušenosti s pořádáním folk a country festivalu Stříbrná rosa, jehož čtvrtý ročník proběhne letos 25. a 26. června ve Stříbrné u Kraslic na Sokolovsku a s multižánrovým festivalem Někdo to rád do rána, jehož čtvrtý ročník mohou diváci navštívit 28. srpna tamtéž. Proto jsem si troufla udělat festival i v Praze, kde mám mezi muzikanty hodně kamarádů.

Proč zrovna na Vyšehradě?

Především kvůli tomu nádhernému prostředí. Navíc si myslím, že je škoda, že se toho na tak pro český národ důležitém místě moc neděje. Snad tohle místo v době konání festivalu ještě více zaujme všechny, kteří patří k jeho častým návštěvníkům.

Komu je festival určen?

Snažila jsem se opravdu o zastoupení mnoha hudebních žánrů a myslela jsem i na děti, které mohou navštěvovat program v rámci dopoledních představení pro školy, ale mohou přijít i s rodiči. Pro ty opravdu nejmenší budeme hrát například pohádku Začarovaný vůl divadla Lampion nebo Malováno na skle, což už je také pro starší i dospělé. Rodiče se tak na festivalu pobaví dohromady s dětmi, na dětský den jsou všichni zváni bez vstupného. Odpolední a večerní program je určen pro lidi, kteří mají rádi folklór, country, folk, blues apod. a hlavně dobrou zábavu. Za vrchol festivalu považuji poslední festivalový den – sobotní Den legend. Festival trvá osm dní, každého na něm tak třeba něco zaujme.

První večer patří Báře Hrzánové, divadlu Příbram a hře Hrdý Budžes. Začátek představení jste přesunuli z devatenácté hodiny na jedenadvacátou…

Ano, představení Hrdý Budžes se hraje první sobotní večer, tzn. 29. května, ve 21 hodin. Při představení je třeba využít světelné efekty, což jsme si uvědomili bohužel až po otištění programu. Omlouváme se těm, kteří už mají zakoupené lístky na 19 hodin. V případě, že se k nim informace o přesunutí začátku představení už nedostane a přijdou, tak snad nebudou litovat, protože máme připravený náhradní program.

Wabi Daněk se na osm dní ujme úlohy festivalového prezidenta, co pro vás jeho osoba ztělesňuje?

Wabi je především výborný člověk a zpěvák. Zároveň jsme dlouholetí přátelé, ta spolupráce je tak skoro rodinná. Navíc pro festival dělá opravdu hodně, takže mohu upřímně říct, že si to zaslouží.

Jak se zrodila spolupráce s The Tap Tap souborem Jedličkova ústavu, který na festivalu vystoupí v rámci slavnostního zahájení?

Jak je známo, tak Jedličkův ústav na Vyšehradě přímo sídlí. Dozvěděla jsem se, že nejen na letní scéně v areálu Vyšehradu probíhá každoročně festival Vysoko výše Vyšehrad (čtvrtý ročník proběhl 15. května 2004), kde vystupují soubory, mezi jejichž členy patří děti s různými postiženími. Spojila jsem se se Šimonem Ornestem, dirigentem rytmického souboru The Tap Tap z pražského Jedličkova ústavu, líbilo se mi, co dělají. Neváhala jsem soubor na festival pozvat, a tak vznikla myšlenka, že festival Vyšehrad 2004 bude také bezbariérový.

Koho a co návštěvníci na slavnostním zahájení 29. května v 15 hodin uvidí a uslyší?

Festival bude zahájen v 15 hodin, zazní na něm famfáry hráčů na lesní rohy z Chebu – dle mého soudu k zahájení tak velké akce přímo na Vyšehradě vyloženě patří. První den je velmi nabitý program, bude to vlastně takový průřez celým následujícím týdnem. Vystoupí interpreti, kteří budou mít v dalších dnech samostatné bloky, jako například Marta Kubišová nebo Wabi Daněk. Za divadla to bude Divadlo Cheb, které nastudovalo Kytici v režii Karla Brožka, proběhne módní přehlídka inspirovaná prostředím Vyšehradu, folklór tentokrát zastoupí plzeňský soubor Jiskra s panem Kondradym.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006