O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Úspěšná mise ČFC na MFF Cannes

autor : Redakce , vydáno : 24. 05. 2004

Ve francouzském letovisku skončil 57. ročník nejdůležitějšího evropského filmového festivalu v Cannes. Letos poprvé byla na odborném trhu MFF Cannes zastoupena i česká kinematografie a to prostřednictvím Českého filmového centra (ČFC).

ČFC spolu s Independent Film Foundation (Polsko) a Slovenskou Asociáciou producentov v audiovizi (Slovenská republika) organizuje pavilón, který je součástí trhu Village International, prestižní časti trhu vyhrazené pro reprezentaci národníci kinematografiích.

V neděli, 16. května a v úterý,18. května představila filmová společnost Total HelpArt T.H.A. a Barrandov Studio odborné veřejnosti film mezinárodní koprodukce Želary režiséra Ondřeje Trojana. Na úplně prvním uvedení nového filmu Jana Hřebejka Horem pádem na trhu stejně tak jako na obou trhových projekcích Želar nezůstalo ani jedno místo volné. Na následujícím koktejlu rozebrali mezinárodní novináři filmy a filmoví profesionálové využili přítomnost producenta a světového prodejce obou filmu v Cannes,aby navázaly kontakty.

I z distribučního hlediska má český film na letošním trhu úspěch. „Film Babí léto režiséra Vladimíra Michálka byl prodán do Thajska, Španělska, Norska, Dánska, Švédska, Řecka. V jednání je prodej distribučních práv filmu Želary a Horem Pádem s  distribučními firmami z Mexika, Austrálie a Tajwanu. O oba filmy mají zájem i prestižní světové A festivaly. „Česká kinematografie je výrazná a smysluplná“, řekl Českému filmovému centru Niel Friedman, americký sales agent (Menemsha Ent.). „V šedesátých létech byla uznávaná na celém světě a podle mého názoru její úspěch počal Franzem Kafkou“, dodal Friedman, který hodlá přijet i na MFF Karlovy Vary.

Bez povšimnutí nezůstala ani panelová diskuse organizovaná ČR, Maďarském, Polskem a Slovenskem – Ostře sledovaná kinematografie, kterou moderoval Steven Gaydos, šéfredaktor pro mezinárodní oblast v časopisu Variety. Filmoví profesionálové i zástupci audiovizuální oblasti představili situaci v audiovizuálním průmyslu v zemích Visegrádské 4 a o akci informoval i mezinárodní tisk jako např. Film Francais, Hollywood Reporter atd.

„Poprvé v Cannes“ bylo motto české snídaně, na které 18. května pavilon přivítal Ministra kultury Pavla Dostála. Jako zvláštní hosté se setkání zúčastnili ředitel trhu Marché du Film Jerome Paillard, a programová ředitelka MFF Karlovy Vary Eva Zaoralová.

Podle ředitele trhu Jerome Paillarda mít společný prezentační pavilón znamená příležitost se zviditelnit, poznat lidi, dozvědět se o nových zemích a kinematografii. Pallaird řekl: „V minulosti jsme mívali společný pavilón latinsko –amerických, španělsky hovořících zemí. Myslím, že je to výhodné jak pro návštěvníky, kteří Vás mohou navštívit ne proto, že hledají něco konkrétního o Polsku, Čechách anebo Slovensku. Může je zajímat jen oblast střední Evropy a ve Vašem pavilóně mohou získat informace a materiály všech třech zemí pod jednou střechou.“

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006