O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Gibsonovo Umučení Krista

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 28. 05. 2004

Nikdy mě nezajímalo křesťanství a na Umučení Krista jsem se šla podívat jen díky tomu, že mě lákalo vidět film, který byl jinde ve světe zakázán. Ovšem nevím, jestli mi nynější poznatek oné skutečnosti vynahradí doživotní trauma, které jsem si z kina odnesla.

Mel Gibson natočil tento rok film, který láme rekordy. Snad kvůli kritice, snad kvůli brutalitě, ale hlavně kvůli tématu. Kdo se taky v kinematografii zabýval ve svém filmu pouze aktem odsouzení a umučení samotného Ježíše Krista?

Film je stále i u nás druhým nejnavštěvovanějším filmem. Co lidi láká na tak krutý film? Snad právě to, co mě. Obrovský rozruch, který film vyvolal je nejlepší reklama na světě. Brutalita scén šokovala celý svět. V některých státech byl zakázán, v jiných se po jeho shlédnutí zasebevraždilo již několik lidí. Kritici trhají rekordy v počtu článků, kina v počtu návštěvníků, kasy v tržbě. A co že to Gibsona tedy tak proslavilo?

Film ztvárňuje zatčení, odsouzení a umučení Ježíše Krista. Jste svědky bičování, nasazení trnové koruny, nesení kříže, samotného ukřižování a následného probodnutí boku. Všechno to jde hezky popořadě a snad právě kvůli tomu je film označován jako film bez příběhu, za pouhou touhu ztvárnit krutost ukřižování.

Některé scény jsou opravdu přehnaně realistické, mnohdy vidíte detailně jak se bič vydrává z pěticentimetrových ran na těle, všude je krev, podlitiny a strupy. Upřímně, při pohledu na bičování jsem zavírala oči bolestí. Celým tělem mi prostupoval neskutečně divný pocit, ještě žádný film mi tak dokonale nepřiblížil bolest. Musím říct, že jsem cítila s ním. A to mi ještě žádný film nedal.

Ke konci filmu je Ježíšovo tělo již tak znetvořeno ranami bičem a vším, že ho lze hlavního hrdinu jen těžko rozpoznat… Při některý scénách je vám opravdu špatně.

Na film jsem šla ze zvědavosti. Z filmu jsem odcházela zničená, vyčerpaná, psychicky položená tak dokonale, že to nezvedlo po následující dva dny absolutně nic.

Shlédnutí mi pomohlo utvořit si realistický obraz ukřižování a dalo samotnému pojmu "ukřižování" svou váhu. Prohloubilo bolest a soucit.

Ale co se týče děje, nic mi film nedal. Nebýt základních poznatků, které si pamatuji ze školních lavic o Ježíšově životě, neorientovala bych se v ději ani náhodou. Pro neznalé je to pak tedy těžké.

Ještě nikdy jsem neshlédla tak brutální, realistický a krvavý film, který má ještě k tomu duchovní podtext. Je to pro silnější povahy.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Komentář k filmu.Petr7-. -0. 2004, 25: 1
   Komentář k filmu.Ema2-. -0. 2005, 10: 1
AhojJarda1-. -1. 2004, 17: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006