O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jak jsem byla zkoušená při zkoušení

autor : Kristýna Bufková , vydáno : 30. 05. 2004

Byla jsem vyvolána k tabuli a prý ať vyprávím. Probírali jsme zrovna brouky a jeden takový právě lezl nad regálem s učebnicemi za učitelčinou hlavou. Byla to coccinella septempunctata čili slunéčko sedmitečné, nebo chcete-li, beruška. Zrovna si to štrádovala přes atlas světa otevřený na mapě Afriky a očividně byla z mého pozorování pěkně nesvá, jelikož celá zčervenala.

Nejdříve navštívila Egypt a posléze se vydala po stopách Emila Holuba na jih přes Kongo až do daleké Jihoafrické republiky. Tamější klima jí ale zjevně nevyhovovalo, jelikož vzápětí popolezla o pár centimetrů dál, aby si v Atlantiku zchladila své rozpálené tělo zvyklé na české podnebí.

Celou dobu jsem ji úpěnlivě sledovala a v duchu prosila, aby už z té vody vylezla, jelikož jsem potřebovala poradit na některé zákeřné učitelčiny otázky. Na život brouka je tu přece přeborník ona. Ale kdepak, nekonečný oceán se jí zřejmě zalíbil a prý ať si poradím sama. „Tak to ti tedy děkuji,“ ocením její snahy a pátrám v hlavě, co jsme se o broucích a hmyzu učili. „Slunéčko sedmitečné je pět až osm milimetrů velké, loví především mšice a za svůj život naklade až sedmdesát vajíček… “ I přesto, že přidám navíc pár perliček, jako že je beruška velký cestovatel a ráda se koupe v moři, můj výklad zřejmě učitelce nedostačuje, a aby to dala okázale najevo, pošle mě proto

i s nedostatečnou sednout.

Nevím, zdali mám být naštvaná víc na sebe, učitelku či na tu berušku. Je pravda, že již jako malá jsem s nimi neměla přátelský vztah. Na rozdíl od mých vrstevníku po otázce: „Kam poletíš? Do nebíčka, či do peklíčka?“ vybrala si ta moje vždy druhou variantu a zamířila střemhlav k zemi. Z tohoto důvodu si je od té doby raději na prst nepokládám, nerada bych zapříčinila jejich vyhynutí. Přesto jsem však po onom zkoušení celá zkroušená a dotčená; ta dnešní mi tedy poradit mohla.

Když píši tyto řádky, jedno slunéčko sedmitečné právě leze po mém stole. Abych se přiznala, láká mě to, nastavit prst… Láká mě to, nechat se šimrat po rukou… Láká mě to, vidět, jak letí… k zemi? Nebo snad do nebe? Nebuď bláhová. A přece natahuji dlaň; celá se mi klepe. Beruška pomalu vyšplhá po palci, a jako by věděla, co se od ní očekává, vyleze až na samou špici ukazováčku. Napětím ani nedýchám. A potom sleduji, jak se odlepí od mého prstu, bravurně proletí otevřeným oknem a míří vzhůru, k nebi. Vykloním se z okna, zdali si ještě svůj směr, nedej bože, nerozmyslí, ale to už je tak vysoko, že mi zmizí z očí. Celá se tetelím blahem, konečně je má „beruščí kletba“ prolomena. Jsem si jistá, že nyní bych již „život brouka“ zvládla na výbornou.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
krisB@atlas.czKristeia6-. -0. 2004, 02: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006