O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Grande Fratello – televizní hrozba

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 04. 06. 2004

Grande Fratello – v překladu do češtiny Velký bratr je tzv. reality show, kde spolu v jednom domě žije skupinka lidí, 24 hodin sledována televizními kamerami. Tato show do Itálie (a i do jiných zemí) přišla, domnívám se, z USA, kde má název Big Brother.

Diváci na televizních obrazovkách mají možnost sledovat, jak se soužití této skupinky lidí vyvíjí. Podle toho, jak je jim kdo sympatický, posílají sms se jménem člověka, kterého chtějí z domu eliminovat. Po určité době se vyhodnotí výsledky a "nešťastník", který dostal nejvíce negativních sms musí dům opustit. Takto to pokračuje až do té doby, kdy zůstane pouze jedna osoba, která se stane vítězem celého programu a obdrží finanční odměnu.

Není těžké uhodnout, jakými způsoby se snaží každý z těchto lidí udržet v programu. Trik je v tom být co nejzajímavější a nejpřitažlivější pro televizní diváky, kteří si danou postavu tak zamilují, že se jí nebudou chtít zbavit. Způsobu je několik. Jedním z nich (většinou tím nejosvědčenějším) je zajistit si oblíbenost nějakou šokovou akcí. Tak například jedna z obyvatelek domu prohlásila, že je lesbička (snad to ani nebyla pravda) a dala jasně najevo své spolubydlící, že se nebrání bližšímu vztahu. Diváci okamžitě zbystří pozornost: Tak to bude něco! Dají se dohromady nebo ne? A tento potenciální pár má jako mávnutím kouzelného proutku zajištěné dlouhodobé působení v programu. Ostatní se pochopitelně taky musí snažit, a tak se vzájemně předhání v získávání přízně u diváků. Výsledky jsou občas šokující. Snad zlatým hřebem bylo, když jeden pár z domu Velkého bratra oznámil své zasnoubení a po skončení show svatbu. Zda to bylo z lásky nebo jen z touhy po popularitě, to se každý může jen domnívat.

V Itálii má tento program (a další jemu podobné) vysokou popularitu. Je zajímavé zamyslet se nad tím, proč si lidé libují ve sledování a analyzování života (a ještě ke všemu strojeného života) jiných lidí. Proč se zápalem sledují, jaké problémy řeší jiní, jak se hádají a vzájemně se urážejí, jen aby v programu a v myslích diváků vynikli? Jeden důvod mě napadá: tito diváci se nudí, jejich život je zřejmě tak prázdný a nezajímavý, že mají potřebu zpestřovat si ho sledováním programu typu Grande Fratello, alespoň na okamžik uniknout z nudné reality či svého denního stereotypu a vžívat se do života jiných. Vždyť starosti jiných (a zvláště ty televizní) se snášejí líp, než ty vlastní.

Doufám, že čeští diváci budou před reality show tohoto typu uchráněni. A pokud k nám přece jen někdy dorazí, tak alespoň doufám, že bude převálcován sledovaností jiných, daleko hodnotnějších televizních programů.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006