O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


HISTORIE DIVADELNÍCH FESTIVALŮ V HRADCI KRÁLOVÉ

autor : Redakce , vydáno : 10. 06. 2004

Divadelní festivaly v Hradci Králové jsou vyvrcholením jedné z nejstarších divadelních tradic v zemích koruny české. První zmínky o nich jsou ze začátku 17. století a mají svá vyvrcholení v souladu s působením četných osobností české kultury v oblasti východních Čech.

V samotném Hradci Králové to bylo třeba sedmadvacetileté působení profesora Václava Klimenta Klicpery, který kolem sebe soustředil největší osobnosti probouzející se české státnosti.

Klicperovo divadlo slaví v sezóně 2004/2005 již sto dvacet let od svého otevření, profesionální činohra pak padesát pět let svého působení a patnáct let svobodné práce ve svobodné zemi.

Touha současných hradeckých divadelníků soustředěných kolem Klicperova divadla a loutkového divadla Drak s bohatým zázemím amatérského divadla přizvala postupně ke spolupráci ty nejlepší tvůrce českého divadla. Logickým vyvrcholením jsou od roku 1995 hradecké divadelní festivaly. Historické centrum Hradce Králové se tak postupně stává i přirozeným centrem kulturního dění nejen města, ale východočeského regionu vůbec. Jméno festivalu se narodilo na stáži ředitele Klicperova divadla v Bruselu v roce 1993, kde bylo velmi frekventované téma spolupráce tzv. euroregionů. Snaha spojovat Evropu měla a má největší naději především v poznávání kulturních tradic jednotlivých zemí a regionů, kde časem zmizí hranice. Právě spolupráce regionů, kde kdysi nárazy a střety odlišných kultur vyvolávaly problémy. Jejich postupné odstraňování, boření vzájemných obav a strachů, nevědomostí a z nich vyplývajících xenofobií, to je hlavní festivalové téma. Navíc s atmosférou konce divadelní sezóny. Hradecké divadelní festivaly se totiž termínově usadily na samý závěr sezóny - deset dnů vždy od 21. června. Oslava divadla ve všech jeho podobách, ta je zřetelně cítit ve festivalové atmosféře. Samozřejmě s touhou po vzájemné sounáležitosti, toleranci a přátelství, porozumění. V tom také pořadatelé spatřují základní význam divadla…

KLICPEROVO DIVADLO

Klicperovo divadlo získalo letos už počtvrté cenu Nadace Alfréda Radoka v kategorii „DIVADLO ROKU”. Předtím za roky 1998, 1999 a 2001. Navíc tato prestižní anketa kritiků udělila Klicperovu divadlu a režisérovi Vladimíru Morávkovi zvláštní cenu „Hvězdy na vrbě” za projekt „Čechov Čechům”, který byl celý najednou (Tři inscenace A.P. Čechova – Tři sestry, Racek a Strýček Solený.) dvakrát uveden v roce 2003. Poprvé 25. června na IX. Festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006