O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


A jaký tedy bude letošní festival?

autor : Redakce , vydáno : 11. 06. 2004

Další článek, který se zabývá Festivalem v Headci Králové. Najdete zde program celého festivalu a samozřejmě také vstupné :-)

1. Klauni, kejklíři, komedianti, magici a cirkusoví umělci

22. 6. se diváci a obyvatelé města Hradec Králové budou mít možnost po celý den setkávat s Divadlem Víti Marčíka. Tato společnost herců a kejklířů se specializuje na lidové žánry a působí na místech, kde by lidé divadlo nečekali - pěší zóny, prostranství před obchodními domy… V dopoledních i odpoledních hodinách bude před divadlem DRAK hrát pohádky pro děti a večer pak pro všechny dospělé příznivce zahraje KOMEDIANTSKÝ KABARET.

25. 6. v 10.00 a v 17.00 uvede Naivní divadlo Liberec hříčku „A jiný Bedřich“ podle sbírky absurdních miniatur veršů Ivana Wernische, kde klaunem může být i slovo či slovní spojení.

Po několika letech jednání se nám podařilo zorganizovat několikadenní působení jednoho z nejzajímavějších slovenských divadel Teatro Tatro Nitra pod vedením režiséra a uměleckého šéfa Ondreje Spišáka. Inscenace BIANKA BRASELLI (26. 6. a 27.6. ve 21.00), ověnčená řadou cen, nazývaná divadlem hromových úžasů a vzácných nemožností, je podpořená autenticitou prostředí - odehrává se v cirkusovém stanu a je prošpikovaná cirkusovými čísly (hovořící pes, vrhač nožů, levitující lidé, hypnóza, klaunské výstupy…). Druhá inscenace KLAUNI VŠETKÝCH SVETOV, SPOJTE SA! (27. 6. 17.00) vznikla se záměrem dostat divadlo do míst, ve kterých lidé o divadle ani nepřemýšlejí. Umožňuje to malá maringotka tahaná kobylkou Kvetkou.

27. 6. v 15.00 a 28. 6. v 10.00 uvede finské divadlo Tanssiteatteri Hurjaruuth Helsinky klaunérii DVEŘE aneb DVA KLAUNI V NESNÁZÍCH, o touze klaunů dostat se do země svých snů.

2. výtvarníci reŽírují

Hned první den festivalu 21. 6. je věnován výtvarníkům, ze kterých se stali na určitou dobu režiséři. V 10.00 to bude pohádka plzeňského divadla Alfa OSAMĚLÝ OBR výtvarníka Ivana Nesvedy, který pro tentokrát byl nejen režisérem, ale i scénáristou. V 16.00 pohádka téhož divadla KOCOURKOV SOBĚ z pera dramatika Šimona Olivětína, kde se v roli režiséra představí výtvarník divadla DRAK Marek Zákostelecký. V 17.30 ve studiu AMÁTKA zprostředkujeme divákům setkání s významným českým výtvarníkem Petrem Niklem, který ve spolupráci s Laurychovým divadlem a souborem Lakomé Barky při ZUŠ Klecany uvede inscenaci svých veršů, tzv. okamžitě animovaný koncert „ZLATÍ HADI ZLATĚ KADÍ“. Odpoledne bude navíc doprovázeno dudáckou kapelou z Plzně.

3. Klasika v DRAKU

Poněkud jiný pohled na klasické autory slibují následující inscenace: 26. 6. v 17.00 premiéra inscenace HAMLET v režii Jiřího Vyšohlída.

29. 6. ve 22.00 uvede divadlo BAJ POMORSKI z Toruně CIRKUS DEKAMERON, volně inspirovaný Decameronem Boccaccia a v režii jednoho z nejzajímavějších polských režisérů Piotra Tomaszuka. Inscenace je nazývána událostí polské divadelní sezóny.

28. 6. ve 22.00 uvidíte Divadlo Na Tahu a Ionescovu PLEŠATOU ZPĚVAČKU v režii Andreje Kroba.

30. 6. v 17.00 uzavře „dračí“ část festivalu inscenace Josefa Krofty SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ, kterou vytvořil ve Wroclavském divadle loutek.

4. Handicap není důvod, aby nevzniklo divadlo

Vybrali jsme tři inscenace, z nichž jednu vytvořili handicapovaní, další je o handicapovaném a poslední byla inscenována v divadle, které vzniklo navzdory nepříznivým podmínkám během války.

22. 6. v 11.00 se představí Sararajevské Válečné Divadlo s inscenací MALENKA, která je inspirována nejen Andersenovou pohádkou, ale i porušováním lidských práv a věčným bojem „malých“ s „velkými“.

23. 6. v 18.00 zprostředkuje Studio Marta Brno, 3. ročník výchovné dramatiky neslyšících, setkání s inscenací SEM TAM, inspirovanou Stylistickými cvičeními Raymonda Queneaua v režii Zoji Mikotové.

24. 6. v 10.00 a ve 22.00 uvidíte výlučnou finskou produkci BETTE „SIS“ O´VALLEY, věnovanou jazzové zpěvačce upoutané na invalidní vozík.

5. Klasické pohádky v Draku

Upozorňujeme vás na brněnské divadlo Polárka, které přiveze pohádku PTÁK OHNIVÁK A LIŠKA RYŠKA (23. 6. v 10.00). Inscenace je zajímavá nejen originálním zpracováním příběhu, režií, ale i doprovodem živé kapely, jejímž leadrem a zároveň autorem hudby je David Smečka, nositel ceny Alfréda Radoka ze nejlepší hudbu.

26. 6. v 10.00 uvidíte pohádku ČERVENÁ ČIAPOČKA Bábkového divadla Na Rázcestí podle scénáře Ivety Škripkové a režiséra Mariána Pecka.

27. 6. v 10.00 mají nejmenší diváci připravenu obnovenou vyprávěnku O SNĚHURCE v režii Josefa Krofty, tentokrát s herečkou Libuškou Bogostovou.

6. DRAČÍ POUŤ

Co by to bylo za festival bez Dračí pouti, která atrakcemi pouťovými a největší koncentrací inscenací klaunských (viz 1) a pohádkových (viz 5) bude lákat děti a jejich rodiče strávit celý den v blízkosti divadla DRAK. Bohužel, tentokrát s minimem inscenací hostitelského divadla (viz úvod).

V téměř každé inscenaci se bude zpívat. Říká se, dokud se zpívá, ještě se neumřelo. My, z Draku dodáváme: Dokud se zpívá a hraje divadlo, ještě se neumřelo.

VAŠI DRACI

VSTUPNÉ

Ceny vstupného se pohybují v rozmezí od 80,- do 390,- Kč na hlavní scénu Klicperova divadla, do Studia beseda a na komorní scénu v Podkroví. Divadlo Drak má ceny vstupného v rozsahu do 30,- do 50,- Kč.

Obchodní oddělení a předprodej vstupenek:

Švehlova 624

500 02 Hradec Králové

Tel.:495 512 857

Fax: 495 513 751

Otevřeno pondělí až pátek 12.30 až 18 hodin

DIVADLO DRAK

Hradební 632

500 02 Hradec Králové

Předprodej: 495 514 721

info@draktheatre.cz

www.draktheatre.cz

Předprodej">721

info@draktheatre.cz

www.draktheatre.cz

Předprodej vstupenek na X. mezinárodní divadelní festival byl zahájen 10. května 2004 v 16 hodin.

Pořadatelé: Klicperovo divadlo, Divadlo Drak, Volné sdružení východočeských divadelníků,

ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky, městem Hradec Králové

a Královéhradeckým krajem.

Generálním partnerem Klicperova divadla je:

ČESKÝ TELECOM, a.s.

Hlavními sponzory jsou:

Východočeská energetika, a.s., skupina ČEZ

Východočeská plynárenská, a.s.

Pořadatelé děkují všem dalším festivalovým sponzorům

a kulturním střediskům jednotlivých zahraničních účastníků.

KONTAKTY:

Veškeré informace naleznete na www.klicperovodivadlo.cz

Pořadatelé:

KLICPEROVO DIVADLO

Dlouhá 99, 500 01 Hradec Králové

Tel: 495 514 876, 495 514 590-1;

Fax: 495 513 782, e-mail: theatre@klicperovodivadlo.cz

DIVADLO DRAK

Hradební 632,500 01 Hradec Králové

Tel: 495514721, 495515543; Fax: 495512510, e-mail:info@draktheatre.cz

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006